از سوی معاونت علمی؛

۲۳۸ اختراع برای حمایت تایید شدند

۲۳۸ اختراع برای حمایت تایید شدند مداربسته: كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تابحال بعد از ارزیابی یك هزار و ۳۹۸ درخواست ارسالی پشتیبانی از ۲۳۸ پرونده را تأیید كرد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زمانی كه ایده و خلاقیت یك ذهن در پس تولید محصولی باشد نظر افراد بسیاری را جلب می كند. اختراع همواره با یك ابتكار و نوآوری همراه می باشد. پس زمانی كه صحبت از یك دستاورد نوآورانه باشد جذب سرمایه گذار هم آسان تر است و راه ها برای ورود یك محصول فناورانه به بازار هموارتر می شود. محصولی كه رفاه را به مردمان هدیه می كند و از طرفی اشتغال كه دغدغه خانواده ها است رفع می شود.
در این صورت یك گام به رونق تولید نزدیك تر می شویم. پس پشتیبانی از ثبت اختراع اقدامی است كه در شكوفایی این مسیر می تواند تأثیرگذار باشد.
در این راستا پشتیبانی از مخترعان ایرانی برای ثبت نوآوری آنها در ادارات ثبت اختراع خارج از كشور یكی از اقدامات است كه كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می دهد و با حمایت ۹۰ درصدی از محققان كانون در این راه همگام با مخترعان كشور شده است تا ثبت رسمی دستاوردها و احراز مالكیت افراد بر نوآوری و ابتكارتشان با ثبت اختراع محقق شود.
در این راستا تا كنون یك هزار و ۳۹۸ درخواست توسط مخترعان به این مركز ارسال شده است. اما از این تعداد تنها ۲۳۸ پرونده بعد از ارزیابی مورد تأیید برای حمایت قرار گرفته اند. همینطور ۴۸ پتنت با حمایت كانون در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شده است.
كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با در نظر گرفتن نیازمندی های كشور در زمینه مالكیت فكری و به صورت خاص مبحث ثبت اختراع خارجی مبادرت به استقرار واحدهای فعال در این عرصه در چارچوب یك مجموعه متمركز كرده است.
این مركز كه از سال ۱۳۸۴ بعنوان واحد مالكیت فكری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی فعالیت خویش را شروع كرد در سال ۱۳۹۳ و با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب «كانون پتنت ایران» امور در رابطه با حوزه مالكیت فكری و بخصوص ثبت اختراع را در تمامی حوزه های علم و فناوری عهده دار شد.

1398/01/22
00:00:57
5.0 / 5
5481
تگهای خبر: تولید , دستاورد , رفاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته