به جای پنل خورشیدی؛

نانو ابزاری كه از برف برق تولید می كند

نانو ابزاری كه از برف برق تولید می كند مداربسته: پژوهشگران نانو ابزاری ساختند كه می توان از آن برای تولید برق از برف استفاده نمود. این دستگاه در مناطقی كه برف خیز بوده می تواند جایگزین پنل های خورشیدی شود.به گزارش مداربسته به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، پژوهشگران معتقدند كه این نانوژنراتور تریبوالكتریكی مبتنی بر برق است. نانوژنراتور تریبوالكتریكی ابزاری است كه می تواند بوسیله الكتریسیته ساكن برق تولید نماید كه این كار با تبادل الكترون انجام می شود.
برف دارای بار مثبت است و دهنده الكترون شمرده می شود. سیلیكون كه یك ماده سنتز شده شبیه به لاستیك است از اتم های اكسیژن و سیلیكون تشكیل شده است كه دارای بار منفی است. زمانی كه برف با سطح سیلیكون تماس پیدا می كند بار تولید شده و برق ایجاد می شود.
كانر از محققان این پروژه می گوید: الكتریسیته ساكن از برهم كنش میان یك ماده دهنده الكترون با ماده ای گیرنده الكترون ایجاد می شود. شما بارها را جدا می كنید و الكتریسیته ایجاد می شود.
ماهر الكادی از محققان این پروژه اظهار داشت: برف حامله است ما فكر كردیم كه چرا از یك ماده دیگر كه دارای منفی است برای تولید الكتریسیته استفاده نكنیم؟ زمانی كه برق تمایل به از دست دادن الكترون دارد، ماده ای دیگر این دفعه را می گیرد. پس از اینكه مواد مختلفی نظیر فویل آلومینیم یا تفلون را مورد آزمایش قرار دادیم، دریافتیم كه سیلیكون می تواند نسبت به دیگر مواد، برق بیشتری تولید نماید.
به گفته این محقق، ۳۰ درصد از سطح زمین پوشیده از برف است كه پنل های خورشیدی در آنجا نمی توانند كار كنند. با استفاده از این فنآوری می توان از برف برای تولید برق استفاده نمود. این دستگاه را می توان با پنل خورشیدی تركیب كرد و ابزاری ساخت كه بتوان در شرایط جوی مختلف برق تولید نماید. ریچارد كانر از محققان پروژه تولید برق از بارش برف اظهار داشت: این دستگاه می تواند در محیط های دور دست نصب شود تا نیاز برق منطقه را برآورده سازد بدون اینكه نیاز به باتری باشد. این دستگاه بسیار هوشمند است. همانند یك سازمان هواشناسی می تواند به شما بگوید كه چه مقدار برف می بارد، جهت بارش و سرعت باد چگونه است. نتایج این پروژه در نشریه Nano Energy به چاپ رسیده است.


منبع:

1398/02/12
12:48:04
5.0 / 5
5133
تگهای خبر: باتری , تولید , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته