قرارداد ساخت قطار مترو منعقد شد

قرارداد ساخت قطار مترو منعقد شد مداربسته: قرارداد ساخت یك رام قطار مترو بین چند نهاد علمی و اجرایی مانند معاونت علمی و شهرداری منعقد شد.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، قبل از ظهر امروز قراردادی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شكوفایی، شهرداری تهران، جهاد دانشگاهی، دو شركت تولید كننده دانش بنیان در امتداد تولید قطار مترویی منعقد شد.
از آنجایی كه مطابق ماده ۵۴ قانون برنامه ششم توسعه وزارت صنعت، معدن و تجارت با همكاری معاونت علمی موظف به انتقال فناوری صنایع ریلی به داخل كشور است و تا اختتام اجرای قانون برنامه ششم توسعه باید حداقل ۸۵ درصد دانش طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز این صنعت بومی شود این تفاهم نامه به امضا رسید.
معاونت علمی و فناوری، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با عنایت به اسناد بالادستی خصوصاً سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری درباب اقتصاد مقاومتی و با عنایت به پتانسیل ها و توانمندی های موجود در داخل كشور تصمیم به طراحی و ساخت واگن های مترویی با استفاده از توانمندی های موجود در داخل كشور گرفته اند.
در این قرارداد كه سوژه آن مشاركت در توسعه محصول یك رام قطار مترو برای خطوط مترو تهران با استفاده از پتانسیل های موجود در داخل كشور و همكاری یك طراح معتبر بین المللی است امروز به مرحله امضا رسید. هدف از این مشاركت همكاری طرفین به منظور توسعه واگن مترو برای خطوط تهران با استفاده از پتانسیل های موجود در داخل كشور و همكاری یك شركت معتبر طراح بین المللی است.
این قرارداد دو فاز دارد كه فاز اول آن مربوط به طراحی و ساخت یك رام قطار تك واگنه برای خطوط مترو تهران با استفاده از منابع مالی طرفین است و فاز دوم آن مربوط به تولید انبوه ۴۲۰ دستگاه واگن مترو برای خطوط مترو تهران محسوب می شود.
مدت زمان اجرای این فاز از زمان تنفیذ ۱۸ ماه و مدت زمان اجرای فاز دو آن ۵ سال پس از امضا و تنفیذ قرارداد تجاری است.

1398/04/09
01:20:17
5.0 / 5
4852
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته