كاربرد در جام جهانی ۲۰۲۲

صادرات نانومحصولات ایرانی به قطر

صادرات نانومحصولات ایرانی به قطر به گزارش مداربسته یك شركت ایرانی موفق شد پودر اكسید گرافن نانو برای كاربرد در رنگ های آنتی باكتریال را به قطر صادر كند. از این نانوپوشش در اماكن عمومی قطر در طول بازی های جام جهانی استفاده می شود.به گزارش مداربسته به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یك شركت ایرانی بعد از موفقیت در صادرات اكسیدگرافن به قطر، به دنبال فروش رنگ های آنتی باكتریال به شركت های قطری است تا از این رنگ ها در اماكن عمومی این كشور در طول بازی های جام جهانی استفاده گردد.
این شركت اخیراً ۲۰۰ كیلوگرم نانومواد اكسیدگرافن به ارزش سه میلیون دلار به كشور قطر صادر كرده است. رایزنی هایی جهت استفاده از رنگ های آنتی باكتریال این شركت در اماكن عمومی، هتل ها و بیمارستان های قطر هم شروع شده است.
یوسف امراللهی مدیرعامل این شركت اظهار داشت: صادرات پودر اكسید گرافن به قطر فرصت مناسبی بود تا شركت های قطری با محصولات ما آشنا گردند. پس از موفقیت در عقد قرارداد برای فروش نانومواد، رایزنی برای فروش رنگ نانویی آنتی باكتریال با این كشور شروع شده و طی هفته های آتی جلسات تكمیلی برای فروش رنگ نانویی آنتی باكتریال به قطر خواهیم داشت.
وی افزود: از آنجایی كه در طول جام جهانی افرادی از كشورهای مختلف جهان به این كشور خواهند آمد، سلامت عمومی یكی از دغدغه های قطر خواهد بود ازاین رو این كشور به دنبال تكنولوژی های جدید برای تضمین سلامت گردشگران در طول جام جهانی است؛ ما از این فرصت كم نظیر استفاده كردیم و گفتگو با وزارت بهداشت و یكی از پارك های علم فناوری این كشور برای فروش رنگ ها آنتی باكتریال شروع شده است.
مدیرعامل این شركت اضافه كرد: قیمت بسیار پایین و عملكرد بسیار بالا را مزیت مهم این رنگ ها می داند كه باعث شد تا برای شركت های قطری این فناوری جذاب باشد.
امراللهی درباره فناوری رنگ های آنتی باكتریال این شركت اظهار داشت: این رنگ ها با رنگ های آنتی باكتریال نانویی رایج متفاوت است، ما در این رنگ ها از نانو ورق های عامل دار استفاده می نماییم كه مساحت سطحی بالایی دارند. از دیگر مزیت های این نانوورق ها، مقاومت بالای آنها در مقابل اكسید شدن است ازاین رو دوام طولانی تر داشته و عملكرد آنتی باكتریالی آنها در طول زمان حفظ می شود. نتایج بررسی های آزمایشگاهی نشان داده است كه این رنگ های نانویی هم خواص آنتی باكتریال دارند و هم می توانند برای ضدعفونی استفاده شوند.
وی از دو بیمارستان در شیراز نام برد كه از این رنگ های آنتی باكتریال به صورت پایلوت بهره برده اند و اظهار داشت: این رنگ های آنتی باكتریال برای محیط های بیمارستانی ایده آل هستند. ما از وزارت بهداشت و بیمارستان های داخل كشور درخواست داریم تا این رنگ های آنتی باكتریال را به صورت مجانی و به شكل پایلوت استفاده كنند و در صورت رسیدن به نتایج مطلوب و تایید عملكرد آن، مبادرت به خرید كنند. ما آماده همكاری با كلیه بیمارستان های كشور هستیم.


منبع:

1398/06/14
13:18:55
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , صادرات , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته