رئیس دانشگاه خبرداد:

افزایش ظرفیت نوآوری در دانشگاه امیركبیر

افزایش ظرفیت نوآوری در دانشگاه امیركبیر مداربسته: رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت طی ۵ سال قبل باتوجه به برنامه ریزی های صورت گرفته ظرفیت نوآوری این دانشگاه ۱۰ برابر رشد داشته است.به گزارش مداربسته به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، دكتر سید احمد معتمدی در مراسم شروع سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیركبیر جزء قدیمی ترین دانشگاه های كشور محسوب می شود. قدمت یكی از شاخصهای مهم در حوزه های علمی است و دانشگاه های بزرگ كشور نیز قدمت زیادی دارند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر گفت: خاصیت دانشگاه های پلی تكنیك این است كه علم را به صورت كاربردی تر دنبال می كنند كه دانشگاه صنعتی امیركبیر نیز این رویه را دنبال می كند.
معتمدی عنوان كرد: یكی از خاصیت های دانشگاه صنعتی امیركبیر سیاسی و اجتماعی بودن فارغ التحصیلان است بدین سبب فارغ التحصیلان ما یك بعدی نیستند و بیشترین مدیران كشور فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.
وی افزود: دانشگاه های بزرگ دنیا نیز به بحث مدیریت و فعالیت های اجتماعی می پردازند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به برنامه راهبردی این دانشگاه اظهار داشت: بر طبق این برنامه مقرر است دانشگاه در سال ۱۴۰۴ جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا و بعنوان دانشگاه نسل سوم فعالیت كند.
معتمدی اظهار داشت: این دانشگاه در ۴ رتبه بندی مطرح دنیا شركت و رتبه های خوبی را كسب كرده است.
وی اضافه كرد: دانشگاه نسل سوم دانشگاه هایی هستند كه در چرخه اقتصادی و توسعه كشور نقش بسزایی دارند. ما این مساله را هدف قرار دادیم تا بتوانیم فارغ التحصیلان كارآمدتر داشته باشیم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اشاره كرد: فارغ التحصیلان این دانشگاه باید در كنار تحصیل مهارت های لازم را داشته باشند.
معتمدی اشاره كرد: در بحث نوآوری طی ۵ سال قبل ظرفیت دانشگاه حدود ۱۰ برابر افزایش یافته و در سال تحصیلی جدید برنامه داریم ظرفیت نوآوری و فناوری دانشگاه را دو برابر نماییم.
وی اظهار داشت: دانشجویان جدید الوورد باید سوژه درس خواندن و پایه قوی را مورد توجه قرار دهند.
معتمدی اشاره كرد: بعضی از خانواده ها به دانشجویان مانند دوران دانش آموزی نگاه می كنند اما باید بدانند كه دانشجویان بزرگ و وارد جامعه شده اند. بعضی از خانواده ها نیز كاملا دانشجویان را رها می كنند كه این مساله نیز برای دانشجویان مشكل به وجود می آورد.
 

1398/07/04
15:29:11
5.0 / 5
4489
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته