تاكسی پرنده تویوتا

تاكسی پرنده تویوتا به گزارش مداربسته كمپانی تویوتا به همراه شركت Joby Aviation قصد ساخت تاكسی پرنده را دارد.Joby Aviation یك شركت هوایی كه بیشتر از یك دهه است در ساخت هواپیماهای برقی فعالیت دارد، اخیرا یك پروژه ۵۹۰ میلیون دلاری را با شریك جدید خود شروع كرد. شركت تویوتا با Joby Aviation برای ساخت یك سازه هوایی كه بتواند به صورت عمودی از زمین بلند (VTOL) شود همكاری خواهد نمود. JoeBen Bevirt كسی است كه در سال ۲۰۰۹ این كمپانی را شروع كرد و تا سال ۲۰۱۸ به صورت گمنام به فعالیت خود ادامه داد. از آن پس با سرمایه های بدست آمده از شركت هایی چون تویوتا و اینتل یك نمونه اولیه از تاكسی هوایی را تولید و آنرا در پایگاه هوایی مخصوص خود آزمایش كرد. برخلاف سایر شركتهای تولید كننده VTOL برقی، Joby فعالیتهای خویش را به صورت محرمانه انجام میداد تا آنكه به خواسته شركت تویوتا بعضی از اطلاعات مربوط به آنرا نشر داد.

این هواپیما تمام برقی دارای ۶ موتور و ۵ صندلی است كه می تواند مانند یك هلیكوپتر به صورت عمودی از زمین بلند و سپس با چرخش موتورها به سمت جلو حركت نماید. این هواپیما می تواند با یكبار شارژ ۲۴۰ كیلومتر را بپیماید و به بیشینه سرعت ۳۲۲ كیلومتر بر ساعت می رسد. همینطور از یك هواپیما معمولی ۱۰۰ برابر آرامتر است. به قول Bevirt، ما می خواهیم تا با این سیستم جدید حمل و نقل زندگی روزمره شما را با همان قیمت و ایمن تر نماییم.

Joby اعتقاد دارد همكاری آنها با شركت تویوتا سبب می شود تا سریعتر از سایر كمپانی ها بتوانند این هواپیما را وارد بازار كنند. آنها همینطور اخیرا قراردادی با شركت Uber تنظیم كردند كه طی این قرارداد تأمین هواپیماها از جانب این شركت و كنترل ترافیك هوایی از جانب Uber خواهد بود.
با این حال همچنان معلوم نیست كه این هواپیما یك سیستم حمل و نقل برای همگان خواهد بود یا فقط برای افراد بسیار ثروتمند تا بتوانند از ترافیك های سنگین فرار كنند. theverge.com ۲۱۲۱

1398/11/30
15:28:39
5.0 / 5
4048
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , كمپانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته