رویداد توسعه فناوری در صنعت برق

رویداد توسعه فناوری در صنعت برق به گزارش مداربسته اولین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق با هدف معرفی بخشی از نیازمندی های صنعت برق كشور در حوزه های تولید، انتقال و توزیع برگزار می گردد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زینب حمید زاده دستیار معاون عملی و فناوری رئیس جمهوری در توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی اظهار داشت: یكی از محورهای اولین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق، حل مساله پیك سایی است.
وی اظهار داشت: شبكه برق كشور، بعضاً در بازه زمانی گرم سال به علت افزایش بار مصرف، گرفتار برخی مشكلات می شود، وزارت نیرو و مجموعه توانیر خواهان این مساله است كه این مشكل با استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان و فناور از بعد راهكارهای كاهش مصرف در بخش های خانگی حل شود.
حمید زاده اضافه كرد: در جلسات گوناگونی كه با مجموعه متولیان وزارت نیرو و خصوصا شركت توانیر و ساتكاب داشتیم، مقرر شد كه این همكاری محدود به مساله پیك سایی نباشد و شركت های دانش بنیان و فناور، بر روی تمام نیازهای این بخش بزرگ دولتی متمركز شوند و برای این نیازها، پاسخ های فناورانه عرضه كنند.
مشاور معاون علمی و فناوری اظهار داشت: بر طبق این سوابق كاری و اشتراكات، یك تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، منعقد شد و دو طرف متعهد شدند تا با استفاده از پتانسیل شركت های دانش بنیان و فناور و ظرفیت بخش خصوصی در زمینه صنعت برق كشور یك تحول فناورانه ایجاد كنند.
حمیدزاده اضافه كرد: اولین رویداد صنعت برق كشور ماحصل این تلاش ها است و در آن از شركت های دانش بنیان، شركت های فناور، محققان، استارت اپ ها، شتابدهنده ها و هر علاقه مند این حوزه دعوت شده است تا با حضور در این رویداد، توانمندی های خویش را عرضه كنند و با آخرین دستاوردهای ساخت داخل از نزدیك آشنا گردند. همینطور از پیمانكاران صنعت برق، مدیران زیرمجموعه های تصمیم ساز وزارت نیرو و سرمایه گذاران این حوزه هم دعوت شده تا نیازهای خویش را ارائه نمایند و برای رفع آن از مخاطبین نخبه صنعت برق استفاده نمایند.
وی درتوضیح بخش های مختلف اولین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق، بیان نمود: رویداد نخست «توسعه فناوری در صنعت برق» با هدف پاسخگویی به نیازهای فناورانه صنعت برق كشور با استفاده از توانمندی و ظرفیت شركت های دانش بنیان و فناور برگزار می گردد. ایجاد همكاری تجاری بین این شركت ها و مجموعه های بزرگ صنعتی حوزه برق، یكی دیگر از اهداف محوری این رویداد است.
به گفته حمید زاده، هدف اصلی این رویداد عقد قرارداد و ایجاد همكاری بین شركت های دانش بنیان و فناور و مجموعه شركت های دولتی وزارت نیرو است تا با كمك فناوری داخلی، بتوان برای نیازهای موجود پاسخ های درخور و مناسب فراهم نمود.
دستیار توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی، افزود: در این گردهم آیی ۲ روزه كه در تاریخ ۵ و ۶ اسفند ماه ۱۳۹۸ در محل صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار می شود، بخشی از نیازمندی های صنعت برق كشور در حوزه های تولید، انتقال و توزیع معرفی خواهند شد.

1398/12/02
14:06:36
5.0 / 5
3889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته