ربات هایی كه عرق می كنند تا خنك شوند

ربات هایی كه عرق می كنند تا خنك شوند مداربسته: همه چیز برای یك ربات امكان دارد. عرق كردن؛ راهكار جدیدی است كه برای جلوگیری از گرم شدن بیش از اندازه ربات ها استفاده می شود.، در اینجا یك خاصیت جدید به وجود گنجانده شده است، رباتی كه عرق می كند!
ربات نرمی كه برای حالت هایی طراحی شده است كه بعد از ساعت ها فعالیت، بیش از اندازه داغ شده و كارایی آن كاهش پیدا می كند. دانشمند مواد شناس Wallin می گوید: یكی از بزرگترین قابلیت های انسان تعریق است.
درون انگشتان این دست رباتی مخازنی وجود دارد كه با آب پر شده و بوسیله پلاستیك حساس به گرما به سطح وصل شده است. هنگامی كه پلاستیك به یك دمای مشخصی برسد، مخازن و حفرات باز شده و آب به سطح می ریزد. سپس این آب بخار شده و موجب خنك شدن ربات می شود.

اما چرا عرق كردن؟ آیا روش های ساده تری برای خنك كردن ربات ها وجود ندارد؟
اكثر ربات ها از فلز ساخته شده اند كه یك رسانای عالی بوده و بنا بر این در پخش گرما به خودی خود خوب عمل می كنند. اما ربات های نرم كه برای كارهای ظریف مانند بسته بندی میوه جات و كارهای پزشكی از آنها استفاده می شوند از پلاستیك كه عایق مناسب می باشد ساخته شده اند. هنگامی كه استفاده از این ربات ها رایج شود، آنها نیز نیاز به روش خاص خنك شدن خودرا دارند.

استفاده از غدد عرقی برای ربات مزیت های دیگری نیز دارد. می توان آنرا زیر دمای محیط اطراف خنك كرد و ربات می تواند به صورت مستقل و بدون نیاز به خنك كننده خارجی كار كند.
به گفته محققین این پروژه وجود این غدد در آینده می توانند هم برای خنك كردن دستگاه و هم برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل مایعات اطراف محیط دستگاه مورد استفاده قرار گیرند.
theverge.com ۲۱۲۱

1398/12/05
23:51:22
5.0 / 5
3899
تگهای خبر: دانشمند , دستگاه , ربات , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته