كاشت ایمپلنت در بدن سربازان آمریكایی برای رفع اشكال سفرهای طولانی

كاشت ایمپلنت در بدن سربازان آمریكایی برای رفع اشكال سفرهای طولانی مداربسته: سفرهای طولانی مدت هوایی مشكلاتی مانند به هم ریختگی ساعات خواب و اسهال را سبب می شود، اما با كاشت یك ایمپلنت در بدن می توان از چالش های مذكور كاست.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، محققان آزمایشگاه دارپای ارتش آمریكا در كوشش برای یافتن راهی به منظور تنظیم وضعیت بدن بعد از سفرهای طولانی هستند. آنها بدین منظور ابزاری معروف به آداپتر را ابداع نموده اند كه از راه كاشت آن در بدن می توان به افراد كمك كرد تا از بی خوابی و اسهال ناشی از سفرهای هوایی طولانی مدت جلوگیری نمایند.
ایمپلنت مصرفی مذكور از راه یك برنامه كنترل می شود و دارپا می خواهد آنرا در بدن سربازان ارتش آمریكا نصب كند. با این كار سربازان مورد اشاره پس از سفرهای طولانی مدت به نقاط مختلف جهان توانایی رزمی خویش را حفظ خواهند كرد.
اختراع مورد اشاره همینطور به افراد شب كار كه باید در شیفت های طولانی كار كنند هم كمك می نماید تا هشیاری خویش را حفظ كنند. از این طریق می توان به قهرمانان ورزشی كه به سفرهای مختلف می روند هم كمك كرد تا آمادگی جسمانی خویش را حفظ كنند و جلوی مشكلاتی همچون خستگی، سوءهاضمه، تحریك پذیری، بی خوابی و خواب آلودگی بیش از اندازه را بگیرند.
ایمپلنت اداپتر با هك كردن سیستم بیولوژیك بدن به تنظیم سریع تر آن پس از سفرهای هوایی طولانی مدت كمك می نماید. در نتیجه افراد سریع تر به چرخه خواب طبیعی بازمی گردند و احتمال ایجاد بیماری های ناخواسته در آنها به حداقل می رسد.
هنوز جزئیات فنی بیشتری در مورد این اختراع جدید یا زمان استفاده عملی از آن اعلام نشده است.


منبع:

1399/01/23
14:10:48
5.0 / 5
3253
تگهای خبر: سیستم , محقق , نصب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته