3 صندوق سرمایه گذاری با ارزش 590 میلیارد وارد فرابورس می شوند

3 صندوق سرمایه گذاری با ارزش 590 میلیارد وارد فرابورس می شوند دو صندوق ‏سرمایه گذاری جسورانه و یك صندوق سرمایه گذاری خصوصی با سرمایه ۵۹۰ میلیارد تومان ‏به زودی فعالیت خویش را در بازار سرمایه آغاز می كنند.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، صندوق های سرمایه گذاری جسورانه بعنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسئول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح های فناورانه و دانش بنیان طراحی و اجرا شده است.
دو صندوق جسورانه ۵۰ و ۲۴۰ میلیارد تومان سرمایه دارند و تمرکز سرمایه گذاری این ‏صندوق ها در حوزه هایی مانند رسانه و سرگرمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بایو و نانو، پزشکی ‏و سلامت و فناوری های دشوار می باشد.
صندوق خصوصی دیگری هم ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارد و حوزه ­های سرمایه­ گذاری آن صنایع غذایی، معدن و صنایع تبدیلی، ‏ICT‏ و گردشگری خواهد بود.
این صندوق ها، سرمایه اشخاصی که به دنبال سرمایه­ گذاری در کسب و کارهای نوپا (استارت اپ ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می کنند. این نوع از صندوق ها، سرمایه گذاری هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می شوند.
ضمانتی برای سودآوری این صندوق ها وجود ندارد و سرمایه گذاران باید قبل از خرید واحدهای سرمایه گذاری، با امضای «اقرارنامه و بیانیه پذیرش ریسک پذیره نویسی یا معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق جسورانه و خصوصی» نزد کارگزاری های عضو فرابورس ایران اعلام کنند که با اطلاع دقیق و آگاهی کافی نسبت به پذیره نویسی یا معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق مورد نظر اقدام می‎کنند.
صندوق های سرمایه گذاری خصوصی (PE) هم ابزار مناسبی برای بازسازی، توسعه ‏و ارتقای فعالیتهای شرکت ها هستند که با جمع آوری منابع مالی و تخصیص عمده آن به سرمایه گذاری در سهام و سهم الشرکه شرکت ها با مبحث فعالیتهای از قبل تعیین شده بخصوص شرکتهای با فناوری بالا، با هدف کسب و حفظ کنترل شرکت و هدایت سیاست های مالی و عملیاتی آن به منظور تحقق اهداف مورد نظر و سپس خروج از شرکت سرمایه پذیر صورت می گیرد.


منبع:

1399/04/15
18:12:46
5.0 / 5
2725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته