توسط یك شركت دانش بنیان؛

سیستم بافندگی فرش های ماشینی بومی شد

سیستم بافندگی فرش های ماشینی بومی شد مداربسته: یك شركت دانش بنیان موفق شده است با بومی سازی سیستم بافندگی، تولید فرش ماشینی در كشور را توسعه دهد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، علیرضا مهران شریفی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: هم اکنون فرش ماشینی، بازار بسیار گسترده ای دارد به همین خاطر لازم است تا دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز این صنعت به صورت کامل در داخل تولید شود. سیستم دستگاه بافندگی موسوم به ژاکارد الکترونیکی یکی از این تجهیزات است که نقش مهمی در خط تولید بافت فرش ماشینی دارد. این دستگاه در داخل شرکت بومی سازی شده و به تولید انبوه رسیده است.
وی در ادامه اظهار داشت: سیستم بافندگی که به نام ژاکارد الکترونیک معروف است از اجزاء مختلف مکانیکی، الکترونیکی و کامپیوتری تشکیل شده است. تولید این دستگاه بافندگی در داخل کشور توانسته است موجب صرفه جویی ارزی قابل توجهی شود و کشور را از واردات آن بی نیاز سازد.
مدیر شرکت دانش بنیان اضافه کرد: مدلهای مشابه این محصول که توسط دو شرکت اروپائی تولید می شود ممکنست تا ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو نیز قیمت داشته باشد. در صورت حمایت و تامین ارز مورد نیاز، می توان این دستگاه را با یک ششم قیمت محصول مشابه خارجی در داخل کشور تولید کرد.
به گفته مهران شریفی، سیستم بافندگی (ژاکارد الکترونیک) هسته مرکزی در خط تولید بافت فرش ماشینی شمرده می شود و وظیفه کنترل طرح و نوع بافت از نظر بافت نخ های رنگی و ضایعات داخل فرش را برعهده دارد. این دستگاه بافندگی همچنین، طرح و نوع بافت فرش را مشخص می کند. این دستگاه، موجب افزایش کیفیت بافت فرش می شود.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکت های تولیدکننده فرش ماشینی متوسط و بزرگ که فرش های ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و۱۵۰۰ شانه تولید می کنند مشتری این دستگاه بافندگی هستند.
وی اظهار داشت: امیدواریم تا در آینده نزدیک، دستگاه بافندگی، با ظرفیت و راندمان بالاتر نسبت به نمونه قبلی در این شرکت را تولید نماییم.


منبع:

1399/04/21
22:07:41
5.0 / 5
2161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته