حمل و نقل ریلی كشور هوشمند می شود

حمل و نقل ریلی كشور هوشمند می شود به گزارش مداربسته تفاهم نامه ای در جهت هوشمندسازی حمل و نقل ریلی كشور بین معاونت علمی و فناوری و مركز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی و راه آهن كشور منعقد شد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، با یک همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و راه آهن، هوشمندسازی خطوط ریلی به پهپادها سپرده می شود.
این طرح با همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی و راه آهن کشور با هدف افزایش ایمنی و بهره وری خطوط ریلی و قطارها اجرایی می شود.
این خدمات در حوزه «داده مکانی( برداشت خط، ایستگاه، پل و تونل)»، «نظارت، حفاظت پیرامونی، حراستی»، «بازرسی قطعات و تجهیزات نصب شده»، «مدیریت حوادث، بحران و بلایای طبیعی و امداد» و «تشکیل کمیته ساختار، فرایند، تحلیل، ترویج» عرضه خواهد شد.
در این تفاهم نامه همکاری، هوشمندسازی لوکوموتیوها هم مدنظر است. با استفاده از دیجیتال سازی، قطارهای مورد استفاده در حمل و نقل ریلی کشور هوشمند می شود. فاز عملیاتی این طرح از آغاز مردادماه سالجاری با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان اجرایی می شود.
در فاز اول این پروژه، هوشمندسازی ۵ رام قطار GM محقق می شود و در فازهای بعد کلیه قطارهای قدیمی هوشمند خواهند شد. این پروژه ها با هدف «مدیریت هوشمند عیب یابی و آلارمینگ به منظور افزایش بهره وری»، «کاهش خرابی ها و اقدامات پیشگیرانه» و «تعمیر و نگهداری هوشمند» اجرایی می شود.
بر اساس این تفاهم نامه بومی سازی قطعات و حسگرهای مورد استفاده در قطار هم با استفاده از ظرفیت های دانش بنیانی پیگیری می شود.

1399/04/26
22:08:51
5.0 / 5
2382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته