در واكنش به رسانه های غربی؛

روسیه ناایمن بودن واكسن كرونای خویش را رد كرد

روسیه ناایمن بودن واكسن كرونای خویش را رد كرد در شرایطی كه نخستین محموله واكسن های كرونای روسیه ظرف دو هفته دیگر آماده عرضه می شوند، این كشور ناایمن بودن واكسن های خویش را تكذیب نمود.به گزارش مداربسته به نقل از سی جی تی ان، واکسن های مورد اشاره توسط مؤسسه تحقیقاتی گاملیای روسیه تولید شده اند. جوسازی رسانه های غربی بر ضد واکسن کرونای روسیه سبب شده میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه ادعاها در مورد غیرقابل اعتماد بودن واکسن تولیدی این کشور را بی اساس توصیف کند.
وی در گفتگو با رسانه های محلی در این مورد گفته است: همکاران غربی ما با عنایت به قابلیت رقابتی واکسن روسی تلاش می کنند دیدگاه هایی را مطرح کنند که از نظر ما کاملاً غیرمنصفانه است. این واکسن بر اساس مطالعات علمی تولید شده و دیگر کشورها هم با مطالعات مشابه در حال آزمایش واکسن های خود هستند.
در عین حال سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در روز سه شنبه از تماس نزدیک با روسیه برای ارزیابی کیفی واکسن تولیدی این کشور اطلاع داد. به قول وی از این طریق میزان امنیت و کارآیی واکسن مورد اشاره با انجام آزمایش هایی مشخص می شود و این کار در مورد همه واکسن ها صورت می گیرد.
تارک جاسارویچ در این مورد گفته است: هر کشوری دارای نهاد قانونگذاری ملی برای تأیید استفاده از داروهای مختلف در خاک خود است و سازندگان این داروها از سازمان بهداشت جهانی هم درخواست صدور تائیدیه می کنند.


منبع:

1399/05/25
14:07:04
5.0 / 5
2062
تگهای خبر: امنیت , تولید , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته