لزوم توجه كاربران به ضوابط مالكیت امتیاز بازی و اكانت ها

خریدوفروش اكانت های بازی قانونی نیست

خریدوفروش اكانت های بازی قانونی نیست به گزارش مداربسته معاون نظارت بنیاد ملی بازی های كامپیوتری با تكیه بر ضرورت توجه كاربران به ضوابط مالكیت امتیاز بازی، در مورد برخی سودجویی ها در خصوص تقویت اكانت ها (cheat boosting) به وسیله برنامه های جانبی و كدهای تقلب و فروش آن به بازیكنان اخطار داد.


به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، به نقل از بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، عقیل منصوری- معاون نظارت بنیاد با اشاره به اینکه بازی های کامپیوتری از دیرباز در کنار سایر جنبه های آموزشی و فرهنگی بعنوان یک تفریح مهیج شناخته می شدند، خاطرنشان کرد: امروزه بازی های کامپیوتری بعنوان یکی از مهارت های درآمدزا مطرح است. بر همین اساس، شاهد آن هستیم که امتیاز بازی و هزینه های مادی و معنوی (اعم از پول، مهارت، وقت) که برای رسیدن به آن صرف می شود، بعنوان یک دارایی مورد معامله قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه طبق قوانین داخلی اغلب بازی ها، به اشتراک گذاری نام کاربری و رمز با دیگران غیرمجاز شناخته شده و مسئولیت استفاده از آن بر عهده سازنده حساب کاربری بازی است، اضافه کرد: خرید و فروش اکانت به مثابه اشتراک گذاری اکانت است و در صورت شناسایی، غالبا بازی سازها مبادرت به مسدود کردن آن خواهند کرد. خانواده ها و خریداران این حساب های کاربری، باید اطلاع داشته باشند که خریداری یک اکانت و رمز به معنای قانونی بودن بهره برداری از آن بازی نیست.
معاون نظارت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری با اشاره به اینکه غالب بازی سازان، به شدت با متقلبین مبارزه می کنند و در صورت استفاده از برنامه جانبی، دیگر اکانت های فرد متقلب را هم مسدود می کنند، اظهار داشت: افرادی که به تولید و عرضه اکانت مشغول هستند هم امکان دارد در معرض خطر باشند.
منصوری با تکیه بر آن که امتیاز بازی متعلق به کسی است که مهارت و هوش انجام مراحل آنرا داشته باشد، اضافه کرد: سودجویان برای کسب درآمد مبادرت به عمل تقویت اکانت ها (cheat boosting) به وسیله برنامه های جانبی و کدهای تقلب و سپس فروش آن می کنند، که معمولا بعد از مدتی مسدودیت دائم اکانت را به دنبال خواهد داشت. همینطور باید در نظر داشت کاربر با خرید اکانت، به دلیل وجود امکان بازپس گیری اکانت توسط صاحب اولیه اکانت (که ایمیل اصلی را در اختیار دارد) خواسته یا ناخواسته احتمال خطر از دست دادن آن و هدر رفتن پولش را می پذیرد.

دسترسی به برخی اکانت های هک شده به دلیل تغییر رمز، غیر ممکن می شود
وی اظهار داشت: دسترسی به اکانت های هک شده یا دزدی به دلیل احتمال تغییر رمز عبور توسط صاحب اکانت، بعد از مدتی ممکن نخواهد بود و حتی در مواردی مشاهده شده بعضی از فروشندگان سودجو، رمز اکانت های فروخته شده را تغییر می دهند که طبعا دسترسی به آن برای خریدار قبلی اکانت ناممکن می شود.
معاون نظارت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری با سفارش به گیمرها برای توجه به وضعیت قانونی استفاده از بازی های کامپیوتری از نظر قوانین کشور و همینطور قوانین داخلی خود بازی ها تصریح کرد: بالا بردن امنیت اکانت و استفاده از تایید دومرحله ای، دسترسی هکرها به آنرا به حداقل می رساند، همینطور باید دانست رسیدگی مراجع قانونی در مورد اعمالی که افراد درباره بازی های غیرمجاز انجام می دهند و پول هایی که رد و بدل می شوند، مشمول پیچیدگی هایی است که بهتر است افراد سراغ چنین تجربه ای نروند.
به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، بازی های یارانه ای در مدّت کوتاهی بعد از پیدایش، نه تنها تحوّل عمیق و اساسی در نظام تفریحات و سرگرمی کودکان به وجود آورد، بلکه هم اکنون، گستره بازی های کامپیوتری بعنوان یک وسیله گذران اوقات فراغت، به زندگی بزرگسالان هم کشیده شده است. توسعه صنعت دیجیتال سبب شده تا کیفیت گرافیکی تصاویر بازیها بهبود یافته و از این طریق جاذبه های تصویری زیادی برای نوجوانان و جوانان ایجاد شود.
خواسته یا ناخواسته باید بپذیریم که بازی­های رایانه­ ای همانند بسیاری دیگر از پدیده های عصر فناوری اطلاعات به زندگی ما راه یافته و یکی از سرگرمی های کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان در عصر جدید است. این تحولات سبب شده است تا امروزه ساخت بازی­ ها به یک صنعت با گسترده ترین و سودآورترین حرفه تبدیل گردد.1399/09/04
11:50:32
5.0 / 5
1259
تگهای خبر: آموزش , امنیت , تولید , دسترسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته