وزیر علوم تاكید كرد:

پشتیبانی از پارك های علم و فناوری زمینه ساز پیشبرد اهداف اقتصادیست

پشتیبانی از پارك های علم و فناوری زمینه ساز پیشبرد اهداف اقتصادیست مداربسته: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پشتیبانی از پارک های علم و فناوری را زمینه ساز پیشبرد اهداف اقتصادی در کشور دانست.


منصور غلامی روز یکشنبه در آیین آغاز برنامه گرنت فناوری و تقدیر از خیرین حوزه فناوری استان سمنان که به صورت مجازی و حضوری در سالن شهدای جهاد علمی این وزارتخانه برگزار شد، اشاره کرد: در این شرایط خاص انتظارات جامعه ایجاب می کند که علم و فناوری به توسعه، رفاه و اقتصاد کشور کمک نماید و موثر باشد.
وی در ادامه اشاره کرد: خوشبختانه مسیر حرکتی که از دو دهه پیش شروع شده امروز به مرحله تولید، باروری و بازدهی رسیده است به شکلی که الان در همه استانها حداقل یک پارک علم و فناوری وجود دارد و پارک های علم و فناوری تخصصی نیز به وجود آمده که موجب اشتغال و تولیدات ارزشمندی در سطح استانها گردیده است.
وزیر علوم اضافه کرد: تولیدات باارزش داخلی توسط شرکت های دانش بنیان موجب پیشبرد روند توسعه اقتصادی در کشور شده و اکوسیستمی به وجود آورده که خود یک زیست بوم فعال و ثمربخش در هر استان بشمار می رود و موجب برکات بسیار در سطح استانها شده است.
وی اشاره کرد: وزارت علوم نیز بر حسب وظیفه و هم بر حسب ساختاری که دارد و به لحاظ ضرورت های موجود، سیاست خودرا بر پشتیبانی از مراکز علم و فناوری پایه ریزی کرده است و در این راستا برای بخش خصوصی نیز جایگاه ویژه ای در نظر گرفته است.
دکتر غلامی همین طور اظهارکرد: تحریم ها در کنار مشکلاتی که برای مردم به وجود آورده است منشا خیر هم بوده و در این راه ما برای کم کردن آثار تحریم ها نگاه واقع بینانه تری به علم و فناوری در داخل کشور داشته ایم.
وی افزود: پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری موجب توسعه کشور در این دوران خاص می شود، پس باید تلاش نماییم شتاب این فعالیت ها و برنامه ها کند نشود و در سیاست گذاری ها به ظرفیت های علم و فناوری کشور توجه خاص شود.
به گفته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در طول سال های اخیر در این راه قدم های بسیار خوبی را برداشته اند.
بر اساس اعلام وزارت علوم، در ادامه این جلسه تفاهم نامه همکاری پارک فاوا و دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم برای اجرای مرحله اول گرنت فناوری به امضاء رسید و از خیرین فناوری استان سمنان نیز قدردانی گردید.منبع:

1399/10/22
15:06:45
0.0 / 5
1047
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته