فناوران به چالش نوآوری در غشای نانوساختار تبادل كاتیون دعوت شدند

فناوران به چالش نوآوری در غشای نانوساختار تبادل كاتیون دعوت شدند به گزارش مداربسته فناوران در فراخوانی به شرکت در چالش نوآوری با مبحث ساخت غشای نانوساختار تبادل کاتیون، دعوت شدند.


به گزارش روز شنبه ستاد توسعه فناوری نانو، یکی از مهم ترین قطعات در پیل های سوختی، پیل های الکترولیز و ژنراتورهای هیدروژن، «غشای تبادل یونی» است. امروزه رایج ترین استفاده صنعتی این نوع غشا، در پیل های الکترولیز آب نمک برای تولید گاز کلر است، غشای تبادل یونی در این فرایند نقش محوری دارد و خاصیت تراوایی آن برای یون سدیم، امکان جداسازی گاز کلر را فراهم می سازد.
در حال حاضر با وجود مصرف بالای این غشا در داخل کشور در صنعت پتروشیمی و واحد کلر آلکالی، تأمین آن از راه واردات انجام می پذیرد. ازاین رو تولید این محصول در داخل کشور برای پیشگیری از خروج ارز و رفع مشکلات واردات به علت موانع تحریمی، بسیار حائز اهمیت می باشد.
هدف اصلی اینوتن از برگزاری این چالش، شناسایی و ارزیابی طرح های نوآورانه و همینطور ساخت نمونه محصول غشای تبادل یون های مثبت (کاتیون ها)، مبتنی بر استانداردهای فنی و الزامات تولید اقتصادی برای تولید این غشای پلیمری در داخل کشور است.
از تمامی علاقمندان شامل شرکتهای فناور، دانشجویان، پژوهشگران و… برای رفع مسئله مطرح شده در این فراخوان دعوت شده است.
این چالش با حمایت «شبکه تبادل فناوری» برگزار و به برگزیدگان این چالش جوایز ویژه ای شامل تیم های برگزیده در مرحله اول؛ (۵/۷ میلیون تومان گرنت نقدی تولید محصول + ۵/۷ میلیون تومان گرنت آزمایشگاهی) تیم های برگزیده در مرحله دوم؛ (برگزیده اول: جایزه نقدی ۱۳ میلیون تومانی)، (برگزیده دوم: جایزه نقدی ۱۰ میلیون تومانی) اهدا خواهد شد.
این تیم ها هم می توانند در انتها از حمایت های شبکه تبادل فناوری جهت تجارسازی طرح هم بهره مند شوند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www، innoten.ir رجوع کنند.


1400/02/26
13:38:24
5.0 / 5
334
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته