نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود

نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود مداربسته: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری نقشه راه صنعت دریایی را تدوین می کند.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، ۳چالش مهم و اصلی صنعت دریایی کشور شناسایی شد تا با روش های فناورانه و با کمک شرکت های دانش بنیان پاسخ داده شود.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یکی از نهادهای موثر در توسعه فناوری های صنعت دریایی در تلاش است تا با رفع چالش های اصلی این حوزه، گامی مفید در جهت گسترش این صنعت راهبردی در کشور بردارد.
این روزها حمل و نقل دریایی در کشور، بعنوان یکی از قدیمی ترین صنایع، به دنبال استفاده از تکنولوژی های جدید برای رفع نیازها و چالش های خود است. فناوری هایی که نقشی موثر در کاربردی تر شدن این صنعت دارند و می توانند به رشد و توسعه اقتصادی در کشور کمک کنند.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با همین هدف با نهادهای اثرگذار و شرکت های دانش بنیان به این حوزه ورود کرده و از میان خیلی از چالش ها، ۳ نیاز مهم را شناسایی کرده و اقداماتی برای رفع آنها دارد.
این ۳ چالش به موضوعات «ملاحظات عملیاتی»، «نظارتی» و «ایمنی» دریایی مرتبط می باشد. مقرر است ستاد با همکاری شرکت های دانش بنیان و خلاق بعد از بررسی وضع موجود و شناسایی نیازهای این حوزه در قالب نقشه راه فناوری های دریایی در راه حل این چالش ها گام بردارد.


منبع:

1400/02/30
22:32:59
5.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته