دستاورد تازه محققان؛

مرگ باكتری ها با نمایشگرهای گوشی

مرگ باكتری ها با نمایشگرهای گوشی مداربسته: نمایشگرهای گوشی از جمله آلوده ترین ابزاری می باشند كه با آنها سروكار داریم. محققان موسسه Karolinska در استكهلم سوئد می گویند كاربرد تازه ای برای پلاستیك رسانای این نمایشگرها یافته اند.به گزارش مداربسته به نقل از دیجیتال ترندز، پژوهشگران می گویند از پلاستیك رسانای مورد استفاده در نمایشگرهای لمسی می توان برای دستكاری روند رشد باكتری ها استفاده كرد و جلوی رشد برخی انواع باكتری ها را گرفت و یا روند رشد برخی انواع آنها را تقویت كرد.
همچنین از این پلاستیك ها می توان برای فریب دادن و دستكاری متابولیسم برخی انواع باكتری های بیماری زا استفاده كرد و از طریق افزودن یا حذف چند الكترون به سطح پلاستیك نمایشگر لمسی روند رشد یك باكتری را به دلخواه كند یا تند كرد.
این دستاورد علمی هنوز در مراحل اولیه خود قرار داد. اما در نهایت می توان از این روش برای تولید پوشش های بسیار موثر ضدباكتری استفاده كرد و از میزان آلودگی شدید فعلی در گوشی ها و تبلت ها كاست.همچنین استفاده از این روش از میزان شیوع عفونت و آلودگی در بیمارستان ها می كاهد و در صورت لزوم به پزشكان امكان می دهد رشد یك باكتری را برای تحقق اهداف خاصی تسریع كنند.
 

1396/06/22
21:59:37
5.0 / 5
6185
تگهای خبر: گوشی , فناوری , تبلت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته