با تولید داخل؛

سبد محصولات نانو در زمینه آب كامل شد

سبد محصولات نانو در زمینه آب كامل شد مدیر گروه صنعت ستاد نانو با اعلان اینکه حالا سبد کاملی از محصولات نانو در زمینه آب داریم، اظهار داشت: طرح استفاده از نانو جاذب ها در 10شهر و 100روستا اجرا شده است.دکتر علی اصغر نجیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون ۷۵۰ محصول نانوی تایید شده در بازار وجود دارد که در این سبد ۲۵۰ محصول مربوط به تجهیزات و مابقی محصول مصرفی در زمینه نانو است.
مدیر گروه صنعت ستاد توسعه فناوری نانو اضافه کرد: پیش بینی می نماییم که تا آخر سال ۱۴۰۰ حدود ۲۵۰ محصول دیگر وارد سبد محصولات تجاری سازی شده نانویی شود.
وی عنوان کرد: هم اکنون فناوری نانو به حوزه های آب، سلامت، ساختمان، کشاورزی، محیط زیست و… رسوخ پیدا کرده و درحال توسعه است.
نجیمی با اعلان اینکه فناوری نانو بصورت کامل در بخش آب رسوخ پیدا کرده است، اظهار داشت: در زمینه آب تقریباً سبد کاملی از فناوری و محصولات برای رفع اغلب چالش های آبی به کار گرفته شده است که برای حذف فلزات سنگین از آب، شیرین سازی، حذف نیترات، حذف کدورت و میکروارگانیسم و بوی بد، پکیج های بحران، بازچرخانی آب و… به کار می آید.
مدیر گروه صنعت ستاد توسعه فناوری نانو با اعلان اینکه بطور مثال با بهره گیری از فناوری نانو جاذب آرسنیک در ۱۰ شهر و بیش از ۱۰۰ روستا، طرح تصفیه آب انجام شده است، اظهار داشت: اگر قرار بود با سرمایه گذاری برابر با تولید، این فناوری را از خارج کشور وارد نماییم، تنها امکان سرمایه گذاری برای رفع چالش یک یا دو شهر وجود داشت.
به گفته نجیمی، همین طور طرح بازچرخانی پساب صنعتی سامانه RO در کاشان، شیرین سازی آب در شهر شوش، بوشهر و.. با بهره گیری از فناوری الکترودیالیز و استفاده از غشای نانو صورت گرفته است.

1400/04/21
16:58:05
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته