ناسا از کشف ۳۰۱ سیاره فراخورشیدی جدید اطلاع داد

ناسا از کشف ۳۰۱ سیاره فراخورشیدی جدید اطلاع داد به گزارش مداربسته محققان سازمان فضایی آمریکا (ناسا) موفق به کشف ۳۰۱ سیاره فراخورشیدی جدید شدند. سیاره های فراخورشیدی سیاره هایی هستند که در خارج از منظومه شمسی قرار دارند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این اکتشافات جدید مجموع سیاره های فراخورشیدی تایید شده را از زمان کشف نخستین سیارات در اواسط دهه ۱۹۹۰، به چهار هزار و ۵۶۹ سیاره می رساند.
ناسا اعلام نمود که این اکتشافات را میتوان به شبکه جدیدی به نام ExoMiner نسبت داد که از ابر رایانه ناسا به نام Pleiades استفاده می نماید و می تواند سیارات فراخورشیدی واقعی را از انواع مختلف سیاره های فراخورشیدی فریب دهنده یا «مثبت های کاذب» تشخیص دهد.
شبکه ExoMiner مکمل کارشناسانی است که در تجزیه و تحلیل داده ها و رمزگشایی آنچه که یک سیاره است و آنچه که سیاره نیست، حرفه ای هستند. ناسا یک آرشیو آنلاین دارد که حاوی جزئیات اکتشافات سیاره فراخورشیدی است.
در همین حال، مطالعه ای توسط دانشگاه پردو در سال ۲۰۱۹ نشان داد اخترشناسان دو سیاره فراخورشیدی را شناسایی کرده اند که حتی می توانند از حیات پشتیبانی کنند. در همان سال، دو دانشمند به علت کشف یک سیاره فراخورشیدی که به دور یک ستاره از نوع خورشیدی می چرخد، جایزه نوبل فیزیک را دریافت نمودند.


منبع:

1400/09/05
13:33:54
5.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته