توسط محققان كشور صورت گرفت؛

تولید ابزار نمودارگیری از چاه نفت

تولید ابزار نمودارگیری از چاه نفت مداربسته: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان  موفق به تولید ابزارهای نمودارگیری از چاه های نفت و گاز در کشور شدند.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، سیامک شقاقی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت از سال ۸۸ تا حالا بصورت تخصصی بر حوزه طراحی و ساخت محصولات اندازه گیری و نمودارگیری از چاه های نفت و گاز متمرکز شده است.
شقاقی اظهار داشت: ابزارهای تولید شده در این شرکت، با ارسال ابزارهای نمودارگیری به درون چاه تا عمق ۶ کیلومتری، عمل مانیتورینگ را انجام می دهد و مهندسان نفت نیز با مشاهده این نمودارها و اطلاعات، متوجه اقدامات تکمیلی در درون چاه می شوند.
وی محصولات در رابطه با حفاری، محصولات پس از لوله گذاری و سیستم های سطحی قابل استفاده برای مانیتورینگ درون چاه ها و ابزارهای درون چاهی را از ابزارهای نمودارگیری از چاه های نفت و گاز اعلام نمود و اظهار داشت: این ابزار در گذشته به کشور وارد می شد و جزو ابزارهای خاص و حساس صنعت نفت به شمار می رفت.
به گفته وی، باتوجه به تحریم ها، نیاز به تولید این ابزار از جانب کارفرما احساس شده و باتوجه به سوابق فعالیت این مجموعه، ساخت این ابزار در دستور کار شرکت ما قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان در مورد صادرات محصولات این شرکت نیز اظهار داشت: حالا پتانسیل تامین ابزارهای مورد نیاز کشور در داخل و صادرات این ابزارها را داریم.
وی اضافه کرد: شرکت های اروپایی و آمریکایی دراین زمینه فعالیت می نمایند و رقیب اصلی ما محسوب می شوند.


منبع:

1400/09/17
22:56:22
5.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته