مجهز به ابزار ضد غلت زدن؛

تولید محصولی برای پیشگیری از چپ کردن تریلی ها

تولید محصولی برای پیشگیری از چپ کردن تریلی ها به گزارش مداربسته یک شرکت تجاری یک صفحه اتصال خاص برای متصل کردن تریلرها به کابین کامیون ها و ماشین های سنگین تولید کرده که در صورت چپ کردن تریلرها کابین را بر روی زمین نگه می دارد.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، چپ شدن ناگهانی تریلرهای متصل به کامیون ها به دلیل تصادف، شرایط بد آب و هوایی، لغزنده بودن زمین، چرخش های ناگهانی و غیره مشکلی است که بارها باعث زخمی و مجروح شدن رانندگان شده است.
شرکت آکسیل برای حل این مشکل یک سیستم متصل به سنسور طراحی نموده که در صورت چرخش و تغییر ناگهانی وضعیت تریلر با استفاده از باد شدید ساخته شده توسط موتور جت کابین کامیون را در وضعیت عادی حفظ نموده و ضمن جدا کردن سریع کابین راننده، از چپ کردن آن جلوگیری می کند.
این شرکت آمریکایی می گوید نصب سیستم مورد اشاره بر روی کامیون ها از بیشتر از ۹۰۰۰ مورد مرگ و جراحت راننده های کامیون در این کشور جلوگیری می کند.
سیستم ضد چپ کردن این شرکت مجهز به یک ابزار ضد غلت زدن است که دارای یک واحد اندازه گیری اینرسی و حسگرهایی است که اطلاعات در ارتباط با رانندگی، ارتعاش و باد را تشخیص می دهد. این ابزار در صورت تشخیص حادثه واژگونی، مکانیزم رهاسازی را درگیر می کند تا در فاصله یک میلی ثانیه، تریلر از پشت کامیون جدا شده و کابین و راننده در وضعیت عمودی حفظ شوند.
این سیستم با موفقیت در جاده ها آزمایش شده و مقرر است با سرمایه گذاری ۵ میلیون دلاری برای تولید ۹۰۰۰ دستگاه کامیون در سال مورد استفاده قرار بگیرد.

1400/11/05
23:42:18
5.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته