تولید پنجره های نانویی که برق تولید می کنند

تولید پنجره های نانویی که برق تولید می کنند به گزارش مداربسته همکاری مشترک دو شرکت فناور برای توسعه نسل بعدی لایه های حاوی نقاط کوانتومی به منظور استفاده در پنجره های تولیدکننده برق کلید خورد.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، شرکت یوبی کیودی یکی از شرکت های مواد پیشرفته نشات گرفته از آزمایشگاه ملی لس آلاموس و اس دبلیوام اینترنشنال نیز یک شرکت پیشرو در حوزه مواد عملکردی با تخصص عمیق در مهندسی پلیمر است. این دو شرکت با همکاری یکدیگر به دنبال توسعه یک لایه شیشه ای حاوی نقطه کوانتومی (QD) هستند، لایه ای که تولید پنجره های خورشیدی با کارایی بالا را امکان پذیر می سازد تا سریع تر و با هزینه های پایین تر تولید شوند.
کایو سدنو از مدیران شرکت اس دبلیوام اینترنشنال اظهار داشت: اس دبلیوام اینترنشنال سابقه ای طولانی در ارائه راهکارهای فناورانه برای حل چالش برانگیزترین مشکلات مشتریان دارد. این همکاری مشترک، توانمندی فنی ما را گسترش می دهد و به صاحبان املاک و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به سمت تولید کمتر گازهای گلخانه ای حرکت کنند.
طبق آمار وزارت انرژی آمریکا، ساختمان ها ۷۶ درصد از برق مصرفی خانگی را می سازند. فناوری «متمرکزکننده خورشیدی لومینسانس» شرکت یوبی کیودی، نقاط کوانتومی فلورسنت را بین دو ورق شیشه، در درون لایه، قرار می دهد تا رنگی ملایم با گزینه های رنگی مختلف عرضه نماید. نقاط کوانتومی تا حدودی نور خورشید را جذب و آنرا به نور مادون قرمز نزدیک تبدیل می کنند که توسط سلول های خورشیدی پنهان در قاب پنجره به الکتریسیته تبدیل می شود.
هانتر مک دانیل، موسس و مدیرعامل شرکت یوبی کیودی، اظهار داشت: پیشرفت ها در نوآوری مواد، منجر به دستیابی به تعدادی از مهم ترین راهکار ها شده است و انرژی های تجدیدپذیر نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. ما همراه با اس دبلیوام اینترنشنال، به دنبال ارائه پنجره هایی هستیم که به مفهوم واقعی کلمه مانع از تولید گازهای گلخانه ای شود.
مک دانیل اضافه کرد: راهبرد ما در استفاده از مواد لومینسانس در بخش پنجره ها به نسبت منحصر به فرد است. به این فناوری تغلیظ خورشیدی لومینسانس گفته می شود. بیشتر راهبردهای دیگر به دنبال استفاده از مواد آلی برای ساخت پیل های خورشیدی آلی بسیار نازک است که کارایی کمی داشته و چندان قابل اعتماد نیستند. ما روش شیمیایی غیرتزریقی با کارایی بالا ارائه کردیم که هزینه کم و قابلیت تجاری سازی دارد.
این فناوری می تواند پنجره خورشیدی را به واقعیت تبدیل کند؛ راهبردی که سبب ساخت پنجره هایی با قابلیت تولید برق از نور خورشید می شود. ظاهر این پنجره ها شبیه به پنجره های معمولی است. توسعه و تجاری سازی این پنجره ها به شرطی اتفاق می افتد که بازگشت سرمایه بدون قربانی کردن زیبایی ظاهر پنجره صورت گیرد.


منبع:

1401/02/20
12:31:55
5.0 / 5
185
تگهای خبر: آموزش , تولید , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته