رییس مركز آمار قوه قضاییه:

افزایش خدمات الکترونیک قضایی تا هفته قوه قضاییه

افزایش خدمات الکترونیک قضایی تا هفته قوه قضاییه رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از ارائه 20 خدمت قضایی به شهروندان بصورت الکترونیک آگاهی داد و اظهار داشت: تا هفته قوه قضاییه (هفته اول تیرماه) بر تعداد این خدمات در پنجره واحد قوه قضاییه اضافه خواهد شد.


به گزارش خبرنگار علم وآموزش ایرنا، محمد کاظمی فرد روز شنبه در حاشیه نمایشگاه پردیس نوآوری حقوقی و قضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که نمایشگاه، یک همکاری خوب بین معاونت علمی و قوه قضاییه است، اضافه کرد: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در راه هوشمندسازی کارهای گسترده ای از شروع سال ۹۹ را آغاز کرد.
وی با تاکید بر این که ارائه خدمات دادرسی آنلاین و احراز هویت برخط با کمک شرکت های دانش بنیان توسعه داده شده است، اظهار داشت: تعداد ارائه خدمات در پنجمین واحد قوه قضاییه حدودا روز به روز درحال افزایش است و خدمات آن به ۲۰ خدمت رسیده و در یک درگاه و پنجره واحد در خدمت مردم قرار داده می شود که می توانند بسیاری از خدمات مورد نیاز را در یک نقطه دسترسی پیدا کنند.
کاظمی فرد تصریح کرد: یکی از چالش ها در گذشته سامانه ثنا بود، وقتی کسی می خواست کارهای قضایی خودرا انجام دهد، نیاز به ثنا داشت. حتی ایرانیان خارج از کشور نمی توانستند از خدمات الکترونیک استفاده کنند. با کمک شرکت های دانش بنیان می توانیم بصورت برخط و غیر حضوری ثنا را در اختیار افراد قرار دهیم و ایرانیان داخل کشور و خارج از کشور می توانند از همه خدمات قضایی استفاده کنند.
وی اظهار داشت: حالا ۲۰ خدمت در پنجره واحد قوه قضاییه ارائه می شود که روز به روز بر تعداد آنها اضافه می نماییم و تا هفته قوه قضاییه خدمات دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد.
رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه درباب رشد این خدمات تصریح کرد: سال قبل حدود ۱۰ خدمت به شهروندان ارائه می شد و در ۶ ماه گذشته چندین خدمت جدید اضافه شده است. هر خدمت جدیدی که بصورت الکترونیکی قابل ارائه به مردم باشد، در درگاه قوه قضاییه قرار خواهیم داد تا بتوانند در یک نقطه به خدمات قوه قضاییه دسترسی داشته باشند.
به گزارش مداربسته به نقل از خبرگزاری ایرنا، ۱۶ محصول دانش بنیان حوزه حقوقی و قضایی امروز در قالب نمایشگاه یک روزه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پردیس نوآوری حقوقی و قضایی ارائه شد.
ستاری به همراه سید محمد صاحبکار معاون برنامه ریزی ونظارت راهبردی قوه قضاییه و محمد کاظمی فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه از نمایشگاه پردیس نوآوری حقوقی و قضایی بازدید نمودند.

1401/03/02
15:09:06
5.0 / 5
473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته