توسط فناوران ایرانی؛

داروی گیاهی کمک به درمان آسم کودکان تولید شد

داروی گیاهی کمک به درمان آسم کودکان تولید شد مداربسته: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید داروی گیاهی کمک به درمان آسم کودکان شدند.به گزارش مداربسته به نقل از یک صندوق پژوهش و فناوری فعال در عرصه سلامت، عباس زجاجی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره ی تولید داروی گیاهی کمکی برای درمان آسم کودکان اظهار داشت: این داروی گیاهی زد-کاف نام دارد و تنها داروی کمک به درمان آسم کودکان بالای هفت سال است.
زجاجی با اعلان اینکه در این شرکت موفق به تولید این دارو با بهره گیری از گیاهان دارویی شدیم، اظهار داشت: همچون مزایای این محصول را می توان نداشتن عوارض داروهای شیمیایی، کمک به روال درمان آسم کودکان، بهبود عملکرد ریه، کاهش تعداد و شدت سرفه های روزانه و شبانه، بهبود تنگی نفس و تقویت سیتم ایمنی بدن عنوان نمود.
وی در رابطه با بازار هدف این محصول اظهار داشت: مصرف کنندگان این دارو، کودکان بالای هفت سال هستند؛ بدین سبب بازار هدف این محصول متخصصان اطفال، فوق تخصص نوزادان و متخصصان عفونی هستند.
مدیرعامل شرکت اظهار داشت: برای تولید این محصول از تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری فعال در عرصه سلامت استفاده کردیم.
حمیدرضا فرهادی مدیرعامل این صندوق پژوهش و فناوری سلامت اظهار داشت: برای تولید این شربت تلفیقی از موثرترین گیاهان دارویی که در منابع طب سنتی ایرانی و منابع بین المللی در درمان آسم موثر هستند همچون عناب، شیرین بیان، ختمی خبازی، پرسیاوشان، سرخارگل، گل بنفشه، زوفا استفاده شده و اثرات مفید آن در کارآزمایی بالینی به اثبات رسیده است. این شربت خصوصا در کاهش میزان سرفه ها در کودکان آسماتیک و بدنبال عفونت های تنفسی موثر است.
فرهادی افزود: این دارو مشابه داخلی ندارد و ثبت اختراع شده است.


منبع:

1401/06/12
18:30:21
5.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته