ادعای جدید دانشمندان

انجماد مجدد قطب های زمین امکان پذیر و ارزان

انجماد مجدد قطب های زمین امکان پذیر و ارزان مداربسته: دانشمندان در تلاش اند تا با انجماد مجدد قطب های زمین از سرعت تغییر اقلیم بکاهند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از وبگاه سای تِک دیلی (SciTechDaily)، قطب های زمین چندین بار سریع تر از متوسط جهانی درحال گرم شدن هستند. در حقیقت، امسال، امواج گرمای رکوردشکن، در قطب های شمال و جنوب هم گزارش شد.
ذوب یخ و یخچال های طبیعی درحال فروپاشی در عرض های جغرافیایی بالا، افزایش سطح آب دریاها را در سرتاسر جهان سرعت می بخشد. خوشبختانه، باردیگر منجمد کردن قطب ها بوسیله کاهش ورود نور خورشید، امکان پذیر و بصورت شایان توجهی ارزان است.
جت های بلندپرواز مسوول پخش ذرات میکروسکوپی
دانشمندان یک برنامه مهندسی زمین طراحی کردند که برمبنای آن جت های بلندپرواز، ذرات میکروسکوپی معلق در هوا را در عرض جغرافیایی ۶۰ درجه شمالی و جنوبی، حدودا در شهر انکورِیج در آلاسکا و بخش جنوبی پاتاگونیا، به جو می پاشند.
اگر این ذرات معلق در ارتفاع ۱۳ هزار متری (بالاتر از ارتفاع پرواز هواپیماهای مسافربری) تزریق شوند، به آرامی به سمت قطب حرکت می کنند و بر روی سطح زیر آن کمی سایه ایجاد می کنند.
تزریق ذرات بصورت فصلی در ایام طولانی بهار و اوایل تابستان به انجام می رسد. یک ناوگان جت ذرات معلق را به هر دو نیمکره تزریق می کند و با تغییر فصل به سمت قطب مخالف حرکت می کند.
دانشمندان معتقدند در دنیای ما که به سرعت رو به گرم شدن و تغییر اقلیم است، این کار بسیار با اهمیت است؛ اما تزریق ذرات معلق استراتوسفری فقط نشانه ای از بیماری را درمان می کند، نه خودِ بیماری زمینه ای را؛ این اقدام، جایگزینی برای کربن زدایی نیست.
خنک کردن عرض های جغرافیایی میانی؛ برنامه بعدی دانشمندان
خنک سازی قطب ها فقط از بخش کوچکی از زمین بصورت مستقیم محافظت می کند؛ در صورتیکه، دمای عرض های جغرافیایی میانی نیز باید مقداری کم شود.

1401/06/30
10:39:42
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آموزش , دانشمند , علم , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته