رئیس فراكسیون اقتصاد دانش بنیان:

عرضه تسهیلات به دانش بنیان ها تسهیل شود

عرضه تسهیلات به دانش بنیان ها تسهیل شود مداربسته: به گزارش مداربسته، رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان خطاب به بانکهای عامل اظهار داشت: تیم های جوان وثیقه ندارند از این تسهیلات بهره ببرند ازاین رو می توانند با ضمانت نامه صندوق نوآوری تسهیلات دریافت نمایند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، محسن دهنوی امروز در نشست هماهنگی اجرایی بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد اظهار داشت: تنها استثنایی که در تبصره ۱۶ قانون بودجه کشور وجود دارد اینست که این وام قرض الحسنه به اشخاص حقوقی اختصاص داده می شود.
وی اضافه کرد: شرایط و وثایق برای دریافت این تسهیلات از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی و وزارت امور اقتصادی دارایی مشخص شده است.
دهنوی با اشاره به اینکه عناصر فعال در تولید دانش بنیان شرکتهای دانش بنیان هستند، خاطرنشان کرد: تلاش اینست که وام ۵۰۰ میلیون تومانی به این شرکت ها اختصاص پیدا کند.
وی اضافه کرد: می دانیم که ۵۰۰ میلیون تومان در وضعیت کنونی و شرایط اقتصادی برای شرکتی که خواستار انجام فعالیت اقتصادی می باشد زیاد نیست.
به گفته وی در تبصره ۱۶ تسهیلات فقط به صورت قرض الحسنه است و با هر منطقی میتوان اینها را در اولویت قرارداد و به شرکت ها پرداخت کرد.
وی خطاب به رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: باید به توافقاتی در زمینه وثیقه با وزارت اقتصاد برسید چونکه این جوانان وثیقه ندارند.
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد: آنها اگر ملک داشتند که حالا اینجا نبودند که تسهیلات دریافت نمایند اگر وثیقه ملکی بخواهیم نمی توانند تأمین کنند.
دهنوی ضمن اشاره به قانون جهش تولید دانش بنیان بیان نمود: ما در این قانون ذکر کردیم وثایق صندوق های پژوهش و فناوری و ضمانت صندوق نوآوری از جانب بانکها پذیرفته شود.
وی خطاب به بانکهای عامل برای عرضه تسهیلات قرض الحسنه به شرکتها افزود: این را بپذیرید که اگر یک شرکت از راه صندوق ها ارائه شد بتواند تسهیلات دریافت کند. ما تاکید کردیم این مورد با ضمانت پرداخت صندوق نواوری باشد. باید عرضه این تسهیلات را ساده بگیرید که ۵ هزار میلیارد تومان به خوبی اختصاص پیدا کند. دهنوی اظهار داشت: امیدواریم در بهمن ماه چنین جلسه ای بر گزار شود تا تحقق بند ب تبصره ۱۶ را مور بررسی قرار دهیم.


منبع:

1401/08/23
11:43:24
5.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته