رئیس دانشگاه تهران خبر داد؛

ایجاد پارک علم و فناوری مشترک بین ایران و ونزوئلا

ایجاد پارک علم و فناوری مشترک بین ایران و ونزوئلا به گزارش مداربسته، رئیس دانشگاه تهران با بیان موافقت برای ایجاد پارک علم و فناوری مشترک بین ایران و ونزوئلا، اظهار داشت: باید به مدل مناسبی برای مشارکت و کمک به توسعه فنی و ایجاد کسب وکارهای جدید در ونزوئلا برسیم.به گزارش مداربسته به نقل از دانشگاه تهران، سید محمد مقیمی در دیدار با هیأت بلندپایه دانشگاهی ونزوئلا، اولویت اول دانشگاه تهران در زمینه گسترش همکاریهای علمی را ارتقای همکاری ها با کشورهای دوست دانست و اظهار داشت: کشور ونزوئلا یکی از دوستان قدیمی ایران به حساب می آید و در دولت سیزدهم، تاکید ویژه ای برای توسعه همکاری ها بین ایران و ونزوئلا در همه زمینه ها بخصوص در حوزه دیپلماسی علمی صورت گرفته است.
وی ضمن اشاره به این که تعاملات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فنی بین ایران و ونزوئلا روز به روز درحال توسعه است، تصریح کرد: دانشگاه تهران دارای این ظرفیت است که فعالیتهای خویش را در طیف وسیعی از حوزه های علمی و تخصصی با دانشگاه ها و دولت ونزوئلا توسعه دهد.
مقیمی با بیان آمادگی برای ترسیم نقشه راه تعاملات علمی بین دانشگاه های برتر ایران و دانشگاه های مطرح ونزوئلا، اظهار نمود: چند مرکز علمی معتبر وابسته به دانشگاه تهران در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی فعال می باشند و ونزوئلا هم دارای بستر مناسب در این حوزه می باشد. سطح فنی انستیتو نفت دانشگاه تهران بگونه ای است که وزارت نفت ایران پروژه های گوناگونی را در بعضی میادین نفتی به دانشگاه تهران سپرده است.
رئیس دانشگاه تهران همینطور ضمن اشاره به بازدیدهای چند هیأت از کشورهای عراق، ارمنستان، گرجستان و روسیه از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و درخواست آنها جهت راه اندازی شعبه ای از پارک علم و فناوری در این کشورها، اظهار داشت: جهت راه اندازی شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در ونزوئلا آمادگی داریم.
مقیمی در پاسخ به ابراز تمایل معاون وزیر تحقیقات، علوم و فناوری ونزوئلا برای ایجاد پارک علم و فناوری مشترک ایران و ونزوئلا، اظهار داشت: برای ایجاد پارک مشترک بین دو کشور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طی بازدیدی از ونزوئلا امکان سنجی خواهد نمود تا بتوانیم به مدل مناسبی جهت کمک به توسعه فنی کسب و کارها در ونزوئلا برسیم و همینطور به سرمایه گذاران ایرانی در ونزوئلا کمک فنی داشته باشیم.
مقیمی همینطور در رابطه با همکاریهای مشترک دانشگاه تهران با دانشگاه های برتر ونزوئلا، اظهار نمود: در زمینه تقویت رشته زبان اسپانیولی در دانشگاه تهران نیازمند تأمین استاد هستیم و از اعزام استاد به ایران جهت دوره هایی کوتاه مدت و همینطور تأسیس دوره های کارشناسی ارشد و دکتری زبان اسپانیولی در دانشگاه تهران استقبال می نماییم.
وی در انتها سخنانش اظهار داشت: همینطور دانشگاه تهران آمادگی دارد تا کرسی زبان و ادبیات فارسی را در یکی از دانشگاه های مهم و برتر ونزوئلا ایجاد نماید و اساتید زبان و ادبیات فارسی را هم اعزام کند.
رئیس دانشگاه تهران همینطور بیان داشت: تجربه ایران و ونزوئلا در مبارزه با استعمار و استکبارستیزی، دارای این توانایی است که کار مطالعاتی گسترده بر روی آن صورت گیرد و الگوی جامعی برای استکبارستیزی پیش روی آیندگان قرار دهد.
داوید سیلوا معاون وزیر آموزش عالی هم در این دیدار با بیان این که ونزوئلا دارای ۷۷ دانشگاه دولتی، ۲۷ دانشگاه خصوصی و ۷۵ مؤسسه آموزش عالی خصوصی است، برای توسعه ارتباطات آموزش عالی دو کشور اعلام آمادگی کرد.
فرانسیسکو دوران معاون وزیر تحقیقات، علوم و فناوری ونزوئلا هم از افتتاح مرکز پژوهش های فناورانه و نوآورانه در ونزوئلا در آینده نزدیک اطلاع داد و اظهار داشت: همینطور مقرر است یک پارک علم و فناوری بعنوان پایگاه گسترش سایر پارک ها در ونزوئلا تأسیس شود.
دکتر سید محمد مرندی معاون بین الملل دانشگاه تهران، دکتر علی اسدی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر مبینی دهکردی رئیس سازمان توسعه سرمایه گذاری دانشگاه تهران، دکتر علی وطنی سرپرست انستیتو مهندسی نفت دانشکدگان فنی دانشگاه تهران، دکتر فریده علوی رئیس دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی و تعدادی از مدیران حوزه بین الملل و اعضای هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان در این دیدار حضور داشتند.


منبع:

1401/08/30
10:31:34
5.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته