دستیار سابق از بیل گیتس پولدارتر شد

دستیار سابق از بیل گیتس پولدارتر شد به گزارش مداربسته، استیو بالمر، دوشنبه هفته جاری از بیل گیتس جلو زد و به ششمین ثروتمند بزرگ دنیا تبدیل شد و برای اولین بار از موسس و مدیرعامل سابق مایکروسافت پولدارتر شد.به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، سبقت استیو بالمر از بیل گیتس با صعود ارزش سهام مایکروسافت به رکورد بالای جدید روی داد. رشد کلی ارزش سهام این شرکت در سال ۲۰۲۴ تاکنون، به ۲۱ درصد رسید. این شرکت از راه شراکت با شرکت هوش مصنوعی OpenAI، یکی از بزرگترین برندگان تب هوش مصنوعی است که محرک رکوردشکنی پیاپی بازار سهام آمریکا شده است.

بالمر در سال ۱۹۸۰ بعنوان دستیار رئیس، به مایکروسافت پیوست اما بیشتر بعنوان یک مدیر تجاری عمل کرد تا یک دستیار شخصی. بر اساس گزارش فوربس، بالمر ابتدا در مورد حقوق پایه ۵۰ هزار دلاری به اضافه ۱۰ درصد رشد سودی که ایجاد می کرد مذاکره کرد، اما وقتی سهم او از رشد سود، بیش از اندازه افزایش پیدا کرد، موافقت نمود که آنرا با سهام قابل توجهی مبادله کند.

طبق شاخص میلیاردر بلومبرگ، بیشتر از ۹۰ درصد از ثروت خالص ۱۵۷.۲ میلیارد دلاری بالمر، در ارتباط با سهام مایکروسافت است که در اختیار دارد. در این میان، بیل گیتس ۱۵۶.۷ میلیارد دلار ثروت خویش را متنوع کرده و حدود نیمی از ثروت او در ارتباط با صندوق سرمایه گذاری کاسکید است که با عایدی حاصل از فروش سهام و سود نقدی سهام مایکروسافت، بوجود آورده است. او همینطور از راه کاسکید، ۲۱ میلیارد دلار سهم در شرکت مدیریت زباله «ریپابلیک سرویس» دارد.

گیتس ۶۸ ساله به آهستگی، ثروت خویش را از راه امور بشردوستانه کاهش داده است. بیل گیتس به همراه ملیندا فرنچ گیتس، همسر سابق خود و وارن بافت، دوستش، میلیاردها دلار را برای ساخت بنیاد گیتس ۷۵ میلیارد دلاری، هزینه کرده است.

از زمان تاسیس این بنیاد بشردوستانه در بیشتر از دو دهه قبل، گیتس و همسر سابقش، حدود ۶۰ میلیارد دلار از ثروت شخصی خویش را بخشیده اند. فرنچ گیتس به تازگی از سمت خود بعنوان یکی از روسای بنیاد کناره گیری کرد و ۱۲.۵ میلیارد دلار جهت استفاده برای اهداف بشردوستانه خود، دریافت کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بیل گیتس، مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ به همراه پل آلن، دوستش تاسیس کرد و تا سال ۲۰۰۰، هدایت آنرا برعهده داشت و بعد از آن، سکان مدیریت این غول نرم افزاری را به استیو بالمر سپرد و او مدیرعامل مایکروسافت شد. بالمر در سال ۲۰۱۴ بازنشسته شد و در همان سال، به بزرگترین سهامدار مایکروسافت تبدیل شد. اظهارات تنظیم شده نزد رگولاتوری نشان داده است که وی در سال ۲۰۱۴، با ۳۳۳ میلیون سهم معادل چهار درصد از سهام مایکروسافت، از سمت خود بازنشسته شد.

منبع:

1403/04/13
10:18:05
5.0 / 5
19
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته