حاشیه جلسه دولت

زارع پور: در مرحله اول انتخابات از ۴۰۰ تیم بسیج برای پایدار ماندن شبکه ارتباطی استفاده کردیم

زارع پور: در مرحله اول انتخابات از ۴۰۰ تیم بسیج برای پایدار ماندن شبکه ارتباطی استفاده کردیم به گزارش مداربسته، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری برای پایدار ماندن شبکه ارتباطی از 400 تیم بسیج استفاده کردیم.


به گزارش مداربسته به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توسعه ای که در زیرساخت های ارتباطی کشور طی سه سال قبل انجام شد در مرحله اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، کلیه دستگاه های گرفتن رای به شبکه متصل شدند.
وی افزود: این عدد در انتخابات مجلس ۹۸.۵ درصد بود حتی در نقاط صعب العبور روستایی نیز شعب به شبکه سراسری متصل بود و احراز هویت ۹۹.۲ درصد واجدان شرایط بصورت برخط انجام شد. برای پایدار ماندن شبکه ارتباطی از یک هفته پیش از انتخابات مرحله اول ۴۰۰ تیم بسیج ماموریت پیدا کردند. این عزیزان تا این لحظه مسیرهای کابل ها و فیبر نوری را چند بار چک کرده اند. آنان یک میلیون پایش انجام دادند تا خرابکاری و قطعی شبکه اتفاق نیفتاده باشد.
وی افزود: در روز رای گیری مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ مورد کوشش برای قطع شبکه داشتیم که ۹ مورد آن منجر به قطع فیبر نوری شد که سه مورد آن به سبب عملیات عمرانی دستگاهها صورت گرفت. در انتخابات جمعه گذشته علاوه بر پایش زمینی با همکاری نیروهای مسلح از پایش هوایی هم برای کنترل مسیر خطوط فیبر نوری استفاده کردیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برای افزایش مشارکت مردم در فضای مجازی داخلی در دوره اول ۲۰ گیگ نت داخلی اهدا کردیم، برای دور دوم هم ۱۰ گیک اضافه کردیم و هموطنان می توانند به شیوه قبل این بسته را نیز برای خودشان فعال کنند.
زارع پور در گزارشی از حملات سایبری به زیرساخت های ارتباطاتی کشور اظهار داشت: این حملات در دو سه سال قبل افزایش شایان توجهی یافته است. برخی حملات خاص بطور مثال خدمات عمومی همچون خدمات بانکی، بارها و بارها درخواست های جعلی و غیرواقعی به سمت سرور و آی پی مقصد ارسال شد. بطور مثال اگر سرور یک بانک برای ۱۰۰ درخواست همزمان طراحی شده باشد، یک میلیون درخواست همزمان روی این سرور می ریزند تا سرور از کار بیفتد. ما به این حملات، حمله منع خدمت توزیع شده می گوییم. حجم این حملات در فروردین ۱۴۰۰ کمتر از ۱۰۰ مورد در ماه بود اما این عدد در فروردین ۱۴۰۳ به ۱۳۳ هزار مورد افزوده شد و این عدد در اردیبهشت و خرداد به ۲۳۵ هزار مورد افزوده شد که با آن مقابله کردیم.
وی افزود: در شرکت ارتباطات زیرساخت کشور که ترافیک ورودی کشور را پایش می کند سامانه بومی تشخیص و مقابله با حملات منع خدمت توزیع شده راه اندازی کردیم که همه حملات شناسایی و ۹۰ درصد آنها در همان بدو ورود از بین می رود.
منبع:

1403/04/14
21:03:39
5.0 / 5
574
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته