ربات تیزبین راهی مریخ شد

ربات تیزبین راهی مریخ شد به گزارش مداربسته مریخ نورد آتی كه ۲۰۲۰ به این سیاره فرستاده می گردد ۲۳ دوربین خواهد داشت و تیزبین ترین رباتی لقب گرفته كه به این سیاره قدم گذاشته است.به گزارش مداربسته به نقل از اسپیس، مریخ نورد آتی ناسا، تیزبین ترین رباتی خواهد بود كه به این سیاره قدم گذاشته است. مریخ نورد ۲۰۲۰ كه قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی وارد مرحله عملیاتی شود، ۲۳ دوربین خواهد داشت.
این درحالی است كه مریخ نورد Curiosity این سازمان فقط ۱۷ دوربین دارد. Curiosity از آگوست ۲۰۱۲ میلادی مشغول رصد مریخ است.
جاستین ماكی یكی از محققان مركزJPL ناسا در كالیفرنیا می گوید: فناوری دوربین ها در حال پیشرفت است. در هر ماموریت فناوری ها ارتقا می یابند و در نتیجه عملكرد افزوده و هزینه ها كاسته می شوند.
به هرحال سیستم دوربین به كاررفته در این مریخ نورد Mastcam-Zنام گرفته و با پرینتر سه بعدی تولید شده است. درحقیقت Mastcam-Z یك نسخه ارتقا یافته از دوربین با كیفیت Curiosity است كه در مریخ نورد ۲۰۲۰ به عنوان چشمان دستگاه عمل می كند.
مریخ نورد با كمك این سیستم می تواند تصاویر سه بعدی بیشتری نسبت به Curiosity ثبت كند. بدین سان دانشمندان می توانند خصوصیت زیستی سیاره را با دقت بیشتری رصد كنند.
۷ دوربین این مریخ نورد مختص ماموریت های علمی هستند. ۷ دوربین دیگر از مراحل ورود فرود و حركت مریخ نورد عكس برداری می كنند. ۹ دوربین هم به بخش مهندسی تعلق دارند كه به گروه اپراتور مریخ نورد كمك می كنند دستگاه را جهت یابی كرده و آن را در برابر موانع خطرناك محافظت كنند.
 

1396/08/13
21:45:49
5.0 / 5
5807
تگهای خبر: دوربین , ربات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته