حمایت از استارتاپ ها توسط صندوق حمایت

حمایت از استارتاپ ها توسط صندوق حمایت به گزارش مداربسته مدیر صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك اظهار داشت: این صندوق با شناسایی نیازهای استارتاپ ها در صدد رفع آن بر می آید و از آنها حمایت می كند.به گزارش مداربسته به نقل از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك (صحا)، دكتر وحدت در مراسم اختتامیه دومین استارتاپ ویكند تبریز بر نقش و اهمیت حضور استارتاپ ها در بدنه اقتصاد تصریح كرد و اظهار داشت: این صندوق به خوبی توانسته جایگاه این شركت ها را درك كند و برای حل نیازهای آنها گام های خوبی بردارد.
وی اضافه كرد: استارتاپ ها و تامین كنندگان كوچك منبعی كلیدی برای نوآوری بنگاه های بزرگ محسوب می شوند و نقش مهمی در توسعه نوآوری شركت ها دارند. هم اكنون اقتصادهای بزرگ دنیا توجه زیادی به حوزه استارتاپی دارند و میزان فعالیت آن ها از سال ۲۰۱۰ تابحال رشد چشمگیری داشته است. در كشور ما هم ۱۷۶۵ شركت دانش بنیان نوپا در حال فعالیت هستند.
وحدت همینطور به جایگاه صنعت الكترونیك در اقتصاد استارتاپی هم اشاره كرد و در این زمینه اضافه كرد: میزان و حجم سرمایه گذاری در بخش های مختلف این صنعت مانند خدمات تجاری، سخت افزار، نرم افزار، كالاهای مصرفی ارتقای مناسبی داشته است.
مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك در ادامه تامین نیازهای سرمایه ای، بازار و فنی را سه عامل موفقیت استارتاپ ها برشمرد و اظهار داشت: نیازهای فنی همان توانمندی های فناورانه است و اگر شركتی به فناوری دسترسی دارد می تواند نیاز فنی خویش را به سادگی رفع كند. نیازهای سرمایه ای هم در چهار دسته سرمایه اقتصادی، فرهنگی، نمادین و اجتماعی طبقه بندی می شوند. شركت برای رفع نیازهای سرمایه ای احتیاج به صندوق های خطرپذیر و یا VC دارد، زیرا VC می تواند علاوه بر تامین سرمایه ای اقتصادی مورد نیاز استارتاپ ها سه سرمایه ای لازم دیگر را هم تامین نمایند.
وحدت ادامه داد: در كشور ما كمبود VC مشاهده می گردد و باید در این زمینه تلاش كنیم تا این كمبود جبران شود. صندوق خطرپذیر می تواند با تزریق منابع مالی سرمایه اقتصادی را تامین كند، با انتقال دانش و تجربه مدیریتی سرمایه فرهنگی، با در اختیار قرار دادن شبكه ارتباطی سرمایه اجتماعی و با كسب شهرت به واسطه خوش نامی سرمایه نمادین یك شركت را تامین كند.
وی در ادامه نیاز بازار را آخرین حلقه موفقیت یك استارتاپ نامید و افزود: استارتاپ باید به خوبی بتواند با بخش های مختلف بازارهای جهانی ارتباط برقرار كند و به اهمیت ورود به شبكه جهانی توجه داشته باشد تا نیاز بازار خویش را رفع كرده و موفقیت خویش را تكمیل كند.
وحدت اظهار داشت: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك شركتی دولتی است كه منابع مالی خوبی در اختیار دارد و با شناسایی نیازهای مختلف شركت های استارتاپی نسبت به رفع این نیازها اقدام می كند. در این زمینه با عرضه خدمات كارشناسی و حمایت های مالی می توانیم نیازهای فنی و سرمایه ای شركت ها را حل كنیم. همینطور با نگاه به بازارهای بین المللی و عرضه برنامه های مشوقی صادراتی، عرضه تسهیلات شركت در نمایشگاه های خارجی تلاش در رفع نیاز بازار شركت های استارتاپی داریم.
 

1396/08/22
20:46:55
5.0 / 5
5743
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته