هدایت با اشعه ایكس؛

سفینه های فضایی خودران هم از طریق می رسند

سفینه های فضایی خودران هم از طریق می رسند مداربسته: سازمان فضایی ناسا امیدوار است با استفاده از اشعه ایكس بتواند سفینه های فضایی رباتیك را در فواصل بسیار دور از زمین هدایت كند، تحولی كه خیلی از چالش های موجود در این زمینه را رفع می كند.به گزارش مداربسته به نقل از انگجت، ناسا برای نخستین بار در نوامبر گذشته از دستیابی به این فناوری اطلاع داده بود. این تحول راه را برای ارسال سفینه های فضایی خودران به عمق فضا هموار می كند.
جیسون میشل یكی از افرادی كه در حال كار بر روی این طرح در ناسا است، می گوید هدایت سفینه های فضایی با اشعه ایكس، اكتشاف و جستجو برای یافتن ناشناخته ها در دورترین نقاط فضا را تسهیل می كند. با استفاده از اشعه ایكس می توان سفینه های فضایی را بدون نیاز به دخالت انسان به سفرهای طولانی فرستاد و به صورت آنی با آنها در تماس بود.
سیستم یادشده كه به اختصار SEXTANT نام گرفته، می تواند برای هدایت اشیای مختلف در فضا كه با سرعت هزاران مایل در ساعت حركت می كنند، به كار گرفته شود. در سیستم SEXTANT از تركیبی از ۵۲ تلسكوپ و ابزار شناسایی اشعه ایكس برای هدایت و ردیابی سفینه های فضایی استفاده می گردد.
گفتنی است از این سیستم می توان برای شناسایی و موقعیت یابی دقیق انواع سفینه های فضایی بدون نیاز به شبكه جی پی اس بهره برد و بنابراین پیش بینی می گردد در آینده از اهمیت و كاربرد ماهواره های جی پی اس هم كاسته شود.

1396/10/24
19:34:17
5.0 / 5
5192
تگهای خبر: ربات , سیستم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته