یك مقام مسئول در ناسا خبرداد:

حمله هسته ای ناسا به تهدیدات فرازمینی

حمله هسته ای ناسا به تهدیدات فرازمینی مداربسته: لیندلی جانسون رئیس امور دفاع زمینی ناسا در گفتگویی اعلام نموده این سازمان در برابر تهدیدات فرازمینی خطرناك مانند خطر برخورد سیارك ها به حمله هسته ای متوسل می گردد.به گزارش مداربسته به نقل از وی تری، وی كه در گذشته در نیروی هوایی ارتش آمریكا مشغول به فعالیت بوده اعتقاد دارد باید كره زمین را برای دفاع در برابر تهدیدات ناشی از اشیای نزدیك زمین كه امكان دارد به آن برخورد كنند، آماده كرد.
به گفته وی در برابر این اشیا تهدیدكننده باید به سه روش متوسل شد: خارج كردن آنها از مسیر اصلی برای جلوگیری از برخورد با زمین، استفاده از یك فضاپیما برای تغییر مسیر این تهدیدات با تولید جاذبه مصنوعی و در نهایت استفاده از گزینه هسته ای برای نابود كردن آنها.
جانسون افزوده كه هم اكنون آزمایشی موسوم به دارت در حال انجام می باشد تا مشخص شود چه نوع تهدیدات فرازمینی قابل منحرف كردن هستند و با كدام یك باید به شیوه دیگری برخورد شود.
این مدیر ناسا همینطور از افزایش بودجه مقابله با تهدیدات فرازمینی در این سازمان اطلاع داده است. به قول وی این بودجه از ۶۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ۱۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ افزایش می یابد و ۹۸ میلیون دلار از این رقم به صورت خاص به آزمایش های در رابطه با دارت اختصاص می یابد.

1397/07/03
15:04:06
5.0 / 5
4897
تگهای خبر: تولید , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته