معاون پژوهشی دانشگاه:

۳۳درصد ثبت اختراعات كشور مربوط به دانشگاه امیركبیر است

۳۳درصد ثبت اختراعات كشور مربوط به دانشگاه امیركبیر است مداربسته: معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: طبق گزارش های انتشار یافته از كانون ثبت پتنت ایران، ۳۳ درصد پتنت های ثبت شده در این كانون مربوط به دانشگاه امیركبیر است.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، دكتر حسین حسینی تودشكی در بازدید اعضای كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیركبیر اضافه كرد: بر مبنای آمار اسكوپوس تعداد مقالات مشترك با محققان خارجی از ۵۱۹ به ۸۹۰ مقاله افزایش یافته است كه این میزان طبق گزارش وب آو ساینس از ۴۸۲ به ۷۲۸ مقاله افزایش یافته است.
به گفته معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیركبیر، طبق گزارش های انتشار یافته از كانون ثبت پتنت ایران، ۳۳ درصد پتنت های ثبت شده در این كانون مربوط به دانشگاه امیركبیر است.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: تعدادشركت های مستقر در برج فناوری این دانشگاه ۱۲۳ شركت است كه از این تعداد ۲۱ شركت در واحد پیش رشد، ۱۴ شركت دانش بنیان، ۳۶ تیم در واحد رشد و ۵۲ تیم در بخش شتاب دهنده ها مستقر شده اند.
وی با اشاره به اینكه در این شركت ها تعداد ۵۳۶ نفر از فارغ التحصیلان كارشناسی ارشد و دكتری مشغول به فعالیت هستند، اضافه كرد: از سال قبل به علت كمبود فضای فیزیكی و گسترش فرهنگ كارآفرینی مبادرت به راه اندازی شاخه نوآوری در دانشكده ها كردیم ضمن آنكه با همكاری صندوق نوآوری و شكوفایی مجتمع ۲۰ واحدی برای واگذاری به شركت های دانش بنیان بعنوان دفاتر كاری خریداری شده است.
حسینی تودشكی با اشاره به راه اندازی پارك فناوری شهریار از جانب این دانشگاه، اظهار داشت: شركت هایی كه ایده آنها تبدیل به محصول شده است در این پارك مستقر می شوند.
معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: ما در این دانشگاه مبادرت به پذیرش دانشجویان خارجی كردیم كه عمده این دانشجویان از كشورهای عراق با ۱۱۷ نفر، لبنان با ۵۸ نفر و همینطور كشورهای پاكستان و افغانستان هستند.
به گفته وی، تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه از ۱۰۲ نفر در سال ۱۳۹۳ به ۱۴۱ نفر هم اكنون رسیده است و از سال ۱۳۹۳ تا كنون تعداد استادان، استادیاران و مربیان از ۵۱۵ نفر به ۵۲۴ نفر ارتقا یافته است.
حسینی تودشكی اضافه كرد: ۱۷ نفر از اساتید این دانشگاه جزء پژوهشگران یك درصد برتر و یك نفر دیگر هم جز یك صدم درصد با ۲۰ هزار ارجاع است.

1397/07/22
22:02:18
5.0 / 5
5668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته