برای ردیابی جنگنده ها؛

چین رادار كوانتومی ساخت

چین رادار كوانتومی ساخت مداربسته: چین یك رادار كوانتومی تولید كرده است كه می تواند از مسافت بیشتر از ۱۰۰ كیلومتر جنگنده های مخفی را ردیابی كند.به گزارش مداربسته به نقل از چاینا دیلی، یك شركت چینی ادعا می كند به صورت موفقیت آمیز راداری تولید كرده است كه می تواند جت های جنگنده را از فاصله بسیار زیاد ردیابی كند.
رادار كوانتومی می تواند از فاصله ای فراتر از ۱۰۰ كیلومتر در روز و در دریا هدف های خویش را مشخص نماید. این ابزار بسیار نوین قدرتمندترین اسلحه در برابر جت های جنگنده آمریكایی مانند F-۲۲ Raptor و F-۳۵ Lightning است.
چنین جنگنده هایی مجهز به سیستم هایی هستند كه با تولید سروصدای مصنوعی، ردیاب ها را گمراه می كنند. علاوه بر آن روی جنگنده از رنگ مخصوصی استفاده می گردد.
رادار كوانتومی می تواند اشیایی را ردیابی كند كه سیستم های معمول مبتنی بر امواج رادیویی نمی توانند شناسایی كنند.
در سیستم جدید برای ردیابی از فوتون ها استفاده می گردد. نخست یك فوتون ارسال می گردد و فوتون دیگر در مكان خود باقی می ماند. به قول محققان این روند می تواند ردیابی هواپیما در محیط های پرسروصدا را دقیق تر كند.
این فناوری در موسسه تحقیقاتی متعلق به شركت گروه فناوری الكترونیك چین در نانجینگ ابداع شده است. نمونه اولیه آن در ۲۰۱۶ میلادی ساخته شد و طی این دو سال آزمایش هایی بر روی این سیستم انجام شده است.

1397/08/11
00:35:58
5.0 / 5
5456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته