شناسایی معادن زیرزمینی با پهپاد لیزری

شناسایی معادن زیرزمینی با پهپاد لیزری مداربسته: یك شركت سازنده انواع پهپاد با جذب سرمایه ۳.۵ میلیون دلاری موفق به تولید نمونه اولیه پهپادی شده كه قادر به نقشه برداری سه بعدی از زیرزمین و شناسایی معادن مختلف است.به گزارش مداربسته به نقل از زددی نت، شركت Emesent می گوید پهپاد Hovermap با استفاده از یك سیستم راداری لیزری قادر به تهیه خودكار نقشه های سه بعدی از زیر زمین است. این شركت می خواهد برای تكمیل این اختراع خود تعداد كارمندانش را به ۲۵ نفر افزایش دهد.
Hovermap اختراعی پرارزش برای صنعت معدن در سراسر جهان به حساب می آید، چونكه امكان اكتشاف در زیرزمین را در مناطق صعب العبور و بدون نیاز به حضور در این مناطق ممكن می كند و از جانب دیگر نوع و حجم اطلاعات جمع آوری شده بدین شیوه هم منحصر به فرد و بی سابقه است. از این طریق درك بهتر شیوه قرارگیری ذخائر معدنی در عمق چند كیلومتری زمین ممكن می گردد.
این پهپاد قبل از این در استرالیا، آمریكا، كانادا، چین و ژاپن به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته و سال قبل از آن برای شناسایی دقیق ابعاد یك معدن در عمق ۶۰۰ متری زمین استفاده شده است. انتظار می رود طی ماه های آینده قابلیت این سیستم برای شناسایی معادنی كه در عمق بیشتری از سطح زمین قرار دارند و پیچیدگی های آنها هم بیشتر است، افزایش یابد.

1397/08/14
13:36:41
5.0 / 5
5528
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته