پس از سفر ۲ ساله؛

فضاپیمای ناسا به سیارك خطرناك بنو رسید

فضاپیمای ناسا به سیارك خطرناك بنو رسید مداربسته: پس از دو سال و دو ماه سفر و درنوردیدن مسیری ۲ میلیارد كیلومتری فضاپیمای اكتشافی ناسا سرانجام به سیارك بنو رسید.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، فضاپیمای بدون سرنشین OSIRIS-Rex در مداری در فاصله ۱۹ كیلومتری این سیارك در حال گردش به دور آن است و می خواهد یك سال آینده را صرف بررسی و نقشه برداری از Bennu كند.
OSIRIS-Rex در شهریور ماه دو سال قبل به فضا پرتاب شده بود و اطلاعات دست اولی را از این سیاره كه ۴۹۲ متر قطر دارد، جمع آوری خواهدنمود. OSIRIS-Rex برای جمع آوری اطلاعات دقیق تر تا ۷ كیلومتری سطح این سیاره هم پیشروی خواهدنمود.
قرار است OSIRIS-Rex حدود ۶۰ گرم نمونه از این سیاره هم جمع آوری كند. نقشه برداری بنو برای پی بردن به شكل دقیق آن صورت می گیرد. سیارك مذكور جزء سیارك های نزدیك به كره زمین شمرده می شود و شناسایی ماهیت و نحوه شكل گیری آن به دانشمندان كمك خواهدنمود تا نحوه شكل گیری منظومه شمسی را بهتر درك كنند.
علاوه بر این، اطلاعات جمع آوری شده از سطح بنو نشان خواهد داد آیا سیارك مورد اشاره حاوی مواد ارزشمندی برای انجام اكتشافات معدنی در آینده هست یا خیر. انتظار می رود OSIRIS-Rex نمونه های جمع آوری شده خودرا تا شهریور ماه سال ۲۰۲۳ به زمین بازگرداند.
سیارك بنو جزء سیارك هایی است كه خطر برخورد بالقوه آن به زمین هم وجود دارد و از این نظر سومین سیارك خطرناك در جهان برای كره زمین شمرده می شود. این آغازین بار است كه سیاركی با فراوانی كربن بسیار بالا با چنین دقتی مورد بررسی قرار می گیرد.

1397/09/13
17:01:48
5.0 / 5
5057
تگهای خبر: دانشمند , فضا , مواد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته