عرضه افزودنی نانو برای كاهش آلودگی خودروهای دیزلی

عرضه افزودنی نانو برای كاهش آلودگی خودروهای دیزلی به گزارش مداربسته محققان در یك شركت دانش بنیان نانوافزودنی به بازار عرضه نموده اند كه می تواند آلایندگی خودروهای دیزلی را به شدت كم كند.به گزارش مداربسته به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، برپایه اطلاعات انتشار یافته، بیشتر از ۷۸ درصد آلودگی هوا مربوط به خودروهای دیزلی است. این در شرایطی است كه در روزهایی كه میزان آلودگی هوا از حد مجاز فراتر می رود، بیشترین محدودیت گریبان خودروهای بنزینی را می گیرد. از این رو باید راهكاری برای حل مشكل آلودگی خودروهای دیزلی ارائه نمود.
طی سال های اخیر، نصب فیلتر در این خودروها به منظور كاهش آلودگی انجام شده است. البته هنوز مشكل آلودگی هوا و نقش خودروهای دیزلی در بروز این چالش زیست محیطی پابرجا می باشد.
یك شركت دانش بنیاننوعی نانوافزودنی برای كاهش آلودگی خودروهای دیزلی عرضه كرده است. محمد ابراهیم نجاتیان، از كارشناسان این شركت اظهار داشت: در این شركت افزودنی پایه سوختی تولید كردیم كه برای سوخت های دیزلی و همینطور سوخت های سنگین تر از دیزل نظیر مازوت قابل استفاده می باشد. این افزودنی سوخت می تواند سهم آلایندگی هوا را برای خودروهای دیزلی كم كند.
نجاتیان درباره مزیت های این فناوری و توسعه بازار این محصول اضافه كرد: یكی از مزیت های این فناوری مقدار مصرف آن است، به صورتی كه نسبت افزودن آن به سوخت یك به هزار است؛ ازاین رو مقدار كمی از این افزودنی می تواند برای حجم زیادی از سوخت دیزل كافی باشد. همینطور این افزودنی باعث كاهش مصرف سوخت دیزل می گردد. این مزیت در كنار عملكرد بالا و قیمت كم سبب شده تا این محصول برای بازار صادرات جذاب باشد، به صورتی كه رایزنی هایی با شركت های تركیه ای و چینی انجام شده تا این محصول به این كشورها صادر شود.
نجاتیان اظهار داشت: امیدواریم با معرفی بهتر این محصول، استفاده از این نوع افزودنی ها در خودروهای داخلی افزایش یابد تا علاوه بر كاهش مصرف سوخت دیزل، سهم آلودگی خودروهای دیزلی هم كاهش پیدا كند. با عنایت به این كه خودروهای دیزلی زیادی در بخش حمل و نقل عمومی شهری مورد استفاده قرار می گیرند، به كارگیری این افزودنی در آنها، بخصوص در اتوبوس های درون شهری می تواند به كاهش آلودگی كمك شایانی كند.

1397/09/30
14:17:40
5.0 / 5
4936
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته