با الهام از اریگامی؛

دانشمند ایرانی ماهیچه مصنوعی ابداع كرد

دانشمند ایرانی ماهیچه مصنوعی ابداع كرد به گزارش مداربسته یك دانشمند ایرانی همراه دو محقق دیگر با الهام از اریگامی نوعی ماهیچه مصنوعی ابداع كرده كه به اندازه ماهیچه انسان قدرتمند است.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، مجید تقوی دانشمند ایرانی به همراه دو محقق دیگر در دانشگاه بریستول یك ماهیچه مصنوعی ابداع نموده اند كه قدرت هر چیزی از میكروربات ها تا ساختارهای فضایی را زیاد می كند.
آنها با الهام از هنر اریگامی این فناوری را ابداع نموده اند. آنها در حقیقت دستگاهی ابداع نموده اند كه به اندازه ماهیچه انسان قدرتمند است و می تواند هزار برابر وزن خویش را بلند كند. این گروه از مهندسان آزمایشگاه رباتیك بریستول و مهندسی ریاضی با الهام از هنر اریگامی این فناوری را ابداع نموده اند.
اختراع آنها با استفاده از نیروهای الكترواستاتیكی فعال می گردد. این ساختارها را می توان از تركیب مواد عایق و رسانا مانند فلز و پلاستیك و حتی كاغذ و قلم هم ساخت.
مجید تقوی درباره این فناوری به مهر می گوید: با كمك این فناوری الكترواریگامی می توان به جای موتور های الكترومغناطیسی از جایگزین های سبك و بی سروصدا استفاده نمود. از آنجائیكه دستگاه های الكترواستاتیك نیازمند جریان های برق بالایی نیستند، گرمای كمتری تولید می كنند و كارآمدتر از موتورهای الكتریكی هستند.
این تحقیق كه در نشریه ساینس رباتیك انتشار یافته، حاصل پژوهش های محققانی است كه قبلا برای پروژه The Right Trousers به شهرت رسیدند. آنها در آن پروژه شلوار رباتیك هوشمندی ابداع كردند تا قابلیت حركت افراد سالمند و ناتوان را ارتقا دهند.
در پژوهش جدید علاوه برتقوی، تیم هلپس و جاناتان روسیتر هم شركت داشته اند.
یكی از كاربردهای این فناوری «محرك الكتریكی روبانی» (electro ribbon actuator ) است كه شامل دو روبان رسانا به شكل پاپیون است كه نیرو تولید می كنند یا اشیا را بلند می كنند. چنین دستگاهی ۱۸۰ میلی متر طول دارد اما ضخامت آن هنگام انقباض كمتر از یك میلی متر است.
تقوی و همكارانش قصد دارند فناوری الكترواریگامی را طی سال های آتی در محصولات مختلف استفاده كنند و درهمین راستا بودجه لازم برای ادامه تحقیقات و كاربردهای تجاری را دریافت كرده اند.

1397/10/01
16:12:37
5.0 / 5
5042
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته