رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

حمایت صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان برای صادرات

حمایت صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان برای صادرات مداربسته: رئیس صندوق نوآوری بر لزوم پشتیبانی از محصولات شركت های دانش بنیان كه توانایی رقابت با نمونه های مشابه خارجی دارند اصرار كرد و اظهار داشت: این قبیل شركت ها كه پتانسیل صادراتی دارند حمایت می شوند.به گزارش مداربسته به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، دكتر علی وحدت در جمع مدیران عامل شركت های دانش بنیان استان خراسان رضوی كه بعدازظهر روز چهارشنبه ۱۲ دیماه در محل پارك علم و فناوری استان خراسان رضوی برگزار گردید اضافه كرد: بحث احداث فرصت های صادراتی و پشتیبانی از توسعه بازار محصولات دانش بنیان یكی از برنامه های مهم صندوق نوآوری وشكوفایی شمرده می شود. در همین راستا به دنبال ابزارسازی های لازم هستیم كه یكی از آنها تخفیف سود صادراتی است.
وحدت اظهار داشت: یكی دیگر از سیاست های صندوق نوآوری و شكوفایی پشتیبانی از حضور شركت های دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی به منظور توسعه بازار و صادرات محصولات دانش بنیان است از این رو چنانچه شركت ها، پیشنهاد حضور در نمایشگاه های خارجی برای شناسایی بازار هدف و توسعه محصولات دانش بنیان خودرا داشته باشند، صندوق آمادگی لازم برای پشتیبانی از حضور آنها در این نمایشگاه ها را دارد. همین طور برای تقویت شركت ها در حوزه صادرات امكان حمایت برای دریافت تاییدیه های فنی بین المللی در صندوق فراهم است.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به اینكه برای كاهش بروكراسی موجود در نمایش خدمات صندوق به خصوص اعطای تسهیلات، برنامه متنوعی در نظر گرفته شده است، اشاره كرد: واقعیت این است كه تابحال به اندازه انتظاری كه از ما رفته است، نتوانسته ایم انتظارات را برآورده نماییم اما اساسا در آینده نزدیك اتفاقات خوبی در این عرصه در صندوق رخ خواهد داد.
وحدت با اشاره به اینكه استان خراسان رضوی پتانسیل بالایی در حوزه فناوری دارد، اشاره كرد: هم اكنون خیلی از شركت های فناور این استان سابقه فعالیت چندین ساله دارند به صورتی كه ظرفیت و توانمندی های این شركت ها دارای شهرت ملی و بین المللی است.
وی اشاره كرد: در كنار توجه به توسعه پارك های علم و فناوری و مراكز رشد باید همزمان نگاه ویژه ای به توسعه و رشد شركت های بزرگ دانش بنیان باز داشته باشیم تا بتوانند نقش كشنده و به اصطلاح كمك كننده برای شركت های كوچكتر را ایفا كنند.
وی خطاب به فناوران این عرصه اشاره كرد: صندوق نوآوری و شكوفایی قول می دهد همواره برای توسعه این فعالیت ها در كنار شما باقی بماند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به دو برنامه جدید برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان اظهار داشت: صدور ضمانت نامه در كمترین زمان ممكن و اعطای تسهیلات با اعتبارسنجی به صورت سرمایه در گردش از راه منابع بانكی صندوق همچون برنامه های طراحی شده به شمار می روند كه بزودی جزئیات بیشتری از آن اطلاع رسانی خواهد شد تا شركت ها با كمترین بروكراسی از حمایت های صندوق نوآوری شكوفایی بهره مند شوند.
در ابتدای این نشست كه با حضور بیشتر از ۷۰ شركت دانش بنیان استان خراسان رضوی برگزار شد، برخی از مدیران عامل شركت ها دغدغه ها و سوالات خودرا درباب چگونگی بهره مندی از خدمات صندوق نوآوری و شكوفایی مطرح نمودند كه دكتر وحدت رئیس هیئت عامل به همراه دكتر خیاطیان عضو هیئت عامل و دكتر قربانی معاون تسهیلات و تجاری سازی پاسخ دادند.
همچنین در این سفر یكروزه به مشهد مقدس، نشستی هم با ۶ شتابدهنده بزرگ استان، هئیت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان و هیئت رئیسه پارك علم و فناوری خراسان رضوی برگزار گردید.

1397/10/14
15:42:12
5.0 / 5
5132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته