در یك استارت اپ ؛

۲ محصول تحریمی پر كاربرد در صنعت نفت و آب بومی شد

۲ محصول تحریمی پر كاربرد در صنعت نفت و آب بومی شد به گزارش مداربسته متخصصان كشور در یك استارت اپ دو محصول تحریمی پركاربرد در صنایع نفت و آب را بومی كردند.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «رسوب زا» اولین محصول این استارت اپ است كه به همت متخصصان بومی شد. این محصول در فهرست تحریم ها قرار دارد.
«آسفالتین» نام رسوب است كه در لوله های نفتی تشكیل می شود. وجود این رسوب در لوله ها سبب انسداد لوله می شود در نتیجه سبب بروز مشكلاتی همچون افزایش هزینه های استخراج و كاهش میزان برداشت از مخازن می شود پس با دستگاهی كه امواج الكترومغناطیسی تولید می كند از ایجاد این رسوب جلوگیری می شود كه تولید این دستگاه در انحصار شركتی امریكایی بود. این استارت اپ این انحصار را شكست و با مهندسی معكوس نمونه آزمایشگاهی آنرا ساخته است.
محصول بعدی كه توسط این استارت اپ تولید شده است «لیزر سطح سنج» نام دارد كه اندازه گیری سطح سیالات را انجام می دهد.
در مخازن نفتی برای اندازه گیری سطح از تجهیزات مكانیكی استفاده می شود كه محققان در این استارت اپ این محصول تحریمی را با مهندسی معكوس در داخل كشور تولید كردند.
قطر مخازن نفتی زیاد است پس اندازه گیری سطح اهمیت بالایی دارد. چونكه هر ۱ میلی متر جابه جایی ضرر مالی دارد و صدمه نیروی انسانی را كمتر می كند و دقت اندازه گیری را بالا می برد. همینطور كاربرد صنعت لیزر را در صنایع نفتی توسعه می دهد.
هر دو محصول تولیدی توسط این استارت اپ علاوه بر صنعت نفت در حوزه آب هم به كار می آید.

1397/12/22
18:49:52
5.0 / 5
5454
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته