سیستم هوشمند پرورش ماهی در كشور بومی شد

سیستم هوشمند پرورش ماهی در كشور بومی شد مداربسته: یكی از واحدهای فناور مستقر در پارك علم و فناوری همدان، سیستم هوشمند پرورش ماهی در كشور را بومی سازی كرد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهرام بیگلری خوشمرام، مدیر عامل یك شركت دانش بنیان درباره سیستم هوشمند پرورش ماهی اظهار داشت: این سیستم ریسك تلفات در استخرها را به حداقل می رساند، سرریز شدن آب استخر (بر اثر گرفتگی مجرای خروج آب) را اعلام می كند و تغییرات (كاهش یا افزایش) دمای آب استخر را اطلاع می دهد.
وی اضافه كرد: در مراكز پرورش ماهی اندازه گیری لحظه ای، پارامترهایی از قبیل DO ( اكسیژن )، PH و آمونیاك اهمیت زیادی دارند. PH پارامتری است كه با اندازه گیری آن در یك نقطه از حوضچه می توان تصمیم كلی راجع به سایر نقاط گرفت.
این فعال دانش بنیان بیان كرد: با عنایت به اهمیت زیاد پارامتر DO باید از اكسیژن رسانی به تمام نقاط حوضچه مطمئن شد كه برای این منظور از پمپ های هوادهی استفاده می شود. ازآنجایی كه انواع ماهی ها در سنین متفاوت از رشد به میزان مشخصی از اكسیژن نیاز دارند برای صرفه جویی انرژی مصرفی می توان پمپ های هوادهی را با عنایت به نیاز ماهیان به صورت توالی روشن و یا از مدار خارج كرد.
وی افزود: دستگاهی كه توسط شركت طراحی شده است علاوه بر نشان دادن لحظه ای پارامترهای حیاتی، مجهز به تغذیه موازی از راه باطری است و می توان در صورت بروز مشكل آلارم مربوط به رخداد را فعال و پیام های مناسب را برای اطلاع اپراتور ارسال كرد.
بیگلری درباره میزان فروش محصولات شركت، خاطرنشان كرد: شركت ما فعالیت خویش را از تیرماه سال ۹۷ شروع كرد و در این مدت حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان فروش داشتیم. هم اكنون هم دستگاه های خویش را با ۳ نفر كارمند تولید می نماییم.

1398/02/16
15:12:52
5.0 / 5
5299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته