ستاری در روسیه خبر داد؛

مردم روسیه و تركیه با داروهای بیوتكنولوژی ایرانی درمان می شوند

مردم روسیه و تركیه با داروهای بیوتكنولوژی ایرانی درمان می شوند مداربسته: معاون علمی و فناوری با اشاره به همكاری فناورانه ایران و روسیه اظهار داشت: امروز مردم روسیه، تركیه و سایر كشورهای منطقه با داروهای بیوتكنولوژی ایرانی ضد سرطان و ضد بیماری های التهابی درمان می شوند.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در نمایشگاه اینوپروم روسیه، روسیه را بعنوان یك قطب قدرتمند سیاسی و اقتصادی در همسایگی ایران نامید كه طی دهه گذشته بعنوان یك كشور دوست، فرصت های بی بدیلی برای توسعه مناسبات اقتصادی و سیاسی در اختیار كشورمان قرار داده و ایران نیز تلاش نموده است با تاكید بر حسن روابط، فرصت های همكاری متقابلی را در اختیار روسیه قرار دهد.
اراده دو كشور برای همكاری بیشتر
وی به تغییرات و پیشرفت های چشم گیر در عرصه های مختلف جهان اشاره نمود و اضافه كرد: پیشرفتهای تكنولوژیك سایر كشورها، ظهور امراض جدید، مشكلات زیست محیطی منطقه ای و بین المللی، لزوم نوآوری در علوم فضایی، لزوم توجه به بهینه سازی مصرف انرژی، نیاز به كاربردی سازی علوم شناختی و لزوم افزایش بهره وری و رقابت پذیری اقتصادی، اراده دو كشور برای همكاری بیشتر در حوزه فناوری های جدید را تقویت كرده است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران افزود: از ین جهت، همكاری در حوزه فناوری و نوآوری بین ایران و روسیه بوسیله ساختاری ویژه، طی سالهای اخیر دنبال شده كه بیان كننده اهمیت تعاملات فناورانه و اصرار به تحكیم و تقویت سطح روابط دوجانبه در این بخش بوده است. به این امید كه دانش و تكنولوژی های جدید نظیر نانو فناوری، بیوتكنولوژی، علوم هوا و فضا، علوم شناختی و انرژی های نوین در سایه همكاریهای دانشگاهی بتواند سرعت توسعه و پیشرفت را برای رقم زدن آینده ای بهتر در این منطقه جغرافیایی مهیا كند.
فرصتی خوب برای روس ها با حضور ۷۰ شركت دانش بنیان ایرانی
ستاری حضور ۷۰ شركت دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه اینوپروم را فرصت بسیار خوبی برای دیدار بین این شركت ها و صنایع روسیه دانست كه باهدف یافتن چاره هایی برای همكاریهای تجاری و فناوری صورت می گیرد و افزود: این رویداد بعنوان مهم ترین نمایشگاه دستاوردهای صنعتی و فناوری روسیه، محل مناسبی برای شناسایی فناوری های جدیدی است كه در روسیه به وجود آمده اند و شركت های ایرانی می توانند از این فرصت نیز برای توسعه تجارت و شناسایی شریك تجاری استفاده كنند.
وی اضافه كرد: جمهوری اسلامی ایران در سالهای گذشته در اینوپروم پاویون داشته و شركت های ایرانی از این فرصت برای نمایش دستاوردهای فناوری جمهوری اسلامی ایران بهره برده اند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بخش دیگری از این سخنرانی با اشاره به فعالیت بیشتر از ۴۴۰۰ شركت دانش بنیان در ایران، ابراز كرد: این شركت ها تكنولوژیهایی را به شما عرضه می كنند كه علاوه بر وجود بازار داخلی برای آنها، در صورت سرمایه گذاری مشترك برای تولید انبوه، فرصت تصاحب بازارهای بین المللی برای آنها وجود دارد.
فعالیت برترین استارت اپ های منطقه در ایران
ستاری افزود: امروز در ایران بزرگ ترین شبكه اینترنتی تجارت الكترونیك در سطح خاورمیانه فعالیت دارد كه بیشتر از ۹۰ درصد سهم بازار خرده فروشی آنلاین را در اختیار دارد. بیشتر از هزار تأمین كننده كالا و ۱۱ هزار فروشنده، فروشی بیشتر از میلیون ها دلار در روز را رقم زده اند. این وبسایت جزو ۲۰۰ وب سایت پربازدید دنیاست. تصور كنید چه فرصت ویژه ای در اختیار تولیدكنندگان روس برای ورود به این بازارِ بزرگِ عرضه محصولات بوسیله پایگاه اینترنتی وجود دارد.
وی به حضور و فعالیت چشم گیر وبسایت ها و استارت اپ های ایرانی در حوزه فرهنگ و هنر پرداخت و اظهار داشت: فناوری، برای توسعه روابط فرهنگی امروز ارمغان ویژه ای برای ما دارد. بدین سبب شركت های روسی می توانند برای تبلیغات و معرفی شركت ها و محصولات تجاری و فرهنگی خود از این بسترهای اینترنتی كه بعضی از آنها جزء ۱۰۰ وب سایت پربازدید دنیاست، به خوبی استفاده كنند.
پیشرفت های چشم گیر ایرانی ها در عرصه دارو
رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران به پیشرفت های چشم گیر شركت های دانش بنیان ایران در عرصه دارو اشاره نمود و اظهار داشت: امروز مردم روسیه، تركیه و سایر كشورهای منطقه با داروهای بیوتكنولوژی ایرانی ضد سرطان و ضد بیماری های التهابی درمان می شوند. دستاوردهای یك شركت ایرانی كه ۴ بیماری لاعلاج را بوسیله سلول های بنیادی درمان می كند، در غرب آسیا بی نظیر است و شركت مشابهی در این زمینه در سطح منطقه وجود ندارد.
وی اضافه كرد: فناوری تولید تجهیزات پیشرفته ای نظیر ربات های جراح، شتاب دهنده های خطی، دستگاه های دوزیمتری، سیستم های رادیوفركوئنسی و سیكلوترون های تشخیصی توسط شركتهای دانش بنیان در ایران توسعه یافته اند و در خدمت بخش سلامت كشور هستند.
ستاری به فعالیت های بعضی از شركت ها در ایران پرداخت كه در حوزه داروهای گیاهی، محصولی برای درمان قطعی برای سردردهای مزمن میگرنی را عرضه نموده یا شركت دیگری از كشورمان توانسته است با ارائه پمادهای گیاهی خود از قطع پای بیماران دیابتی، عفونت زخم بستر و سوختگی جلوگیری به عمل می آورد.
صادرات چندمیلیون دلاری داروهای ایرانی
ستاری اظهار نمود: بیشتر از ۲۶۰ شركت دانش بنیان در حوزه تحقیقات و تولید داروهای نوین و حدود ۲۰۰ شركت دانش بنیان در بخش تجهیزات پزشكی در ایران فعالیت های نوآورانه و تحقیقاتی دارند كه بعضی از آنها بعنوان قلب تولید فناوری داروهای كم حجم باارزش بالا، درآمد چند میلیون دلاری ناشی از صادرات فناوری به سایر كشورها دارند.
وی با تاكید بر این نكته كه جمهوری اسلامی ایران، با تاكید بر توانایی های خود، در حال كوشش برای ایجاد روابط و همكاریهای سازنده و پویا در سطح جهانی است، ابراز كرد: حضور من در اینجا بعنوان معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی ایران همراه با ۷۰ شركت فناور در زمینه های مختلف مانند بهداشت، فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ خدمات مهندسی؛ الكترونیك؛ مواد شیمیایی، … اهمیت این سفر و انگیزه ما را نشان داده است.
معاون علمی و فناوری ابراز امیدواری كرد كه این حضور، تبدیل به نقطه عطفی در همكاریهای اقتصادی دوجانبه شود و در این راستا دولت جمهوری اسلامی ایران بطور كامل از برنامه های مشترك بین شركت های دو كشور برای توسعه تكنولوژی و بازار پشتیبانی می كند.


منبع:

1398/04/19
15:32:05
5.0 / 5
4952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته