5 عامل مخرب گیربكس اتوماتیك را بشناسید

5 عامل مخرب گیربكس اتوماتیك را بشناسید مداربسته: گیربكس یكی از مهم ترین عناصر سیستم انتقال قدرت در خودرو ها است و وظیفه آن چه در انواع دنده ای و چه در مدلهای مختلف اتوماتیك به حركت در آوردن خودرو است.


خودروبانك نوشت: طرفداران گیربكس های دنده ای چندان تمایلی نسبت جعبه دنده های اتوماتیك نشان نداده و به عقیده آنها استفاده ساده و بازدهی بالایی گیربكس دنده ای بیشتر از هر مزیت دیگری در گیربكس های اتوماتیك ارزش دارد. گیربكس های اتوماتیك این روزها به وفور بر روی خودرو های لوكس و نیمه لوكس قرار داشته و حتی خیلی از افراد نیز به سبب راحتی بیشتر آنها مبادرت به اضافه كردن این نوع گیربكس ها به خودروی خود می كنند. در صورت استفاده صحیح و رعایت چند نكته ی مهم، می توان از هزینه های سرسام آور تعمیرات این نوع گیربكس پیشگیری كرده و عمر طولانی آنرا تا دو برابر تضمین نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا با ۵ عامل كه سبب خراب شدن گیربكس اتوماتیك خودرو می شود آشنا می شویم:

۱-عدم تعویض حالت گیربكس در زمان حركت
در هنگام حركت با این نوع گیربكس از تعویض حالت آن خود داری كنید و برای تعویض حالت ابتدا ایستاده و بعد از فشار دادن ترمز حالت جعبه دنده را عوض كنید.

۲-در حالت خلاص (Neutral) رانندگی نكنید
انجام این كار نه تنها سبب لطمه رساندن به گیربكس می شود بلكه امكان دارد عامل ایجاد حادثه نیز شود چونكه كنترل خودرو در حالت خلاص سخت تر است.

۳-در زمان گاز دادن حالت (Drive) را انتخاب نكنید
هیچ گاه به بهانه ی شتاب اولیه بیشتر، در زمان گاز دادن حالت (Drive) را انتخاب نكنید. این عمل می تواند خسارات جبران ناپذیری را به گیربكس های اتوماتیك وارد كند.

۴-درگیر نكردن حالت پارك پیش از توقف كامل
اگر قبل از توقف كامل و در هنگام حركت دنده را در حالت P قرار دهید احتمال شكستن پین متصل به شفت خروجی گیربكس وجود دارد. البته بیشتر خودرو های گیربكس اتوماتیك جدید به شما اجازه ی انتخاب وضعیت پارك را در حال حركت نمی دهند.

۵-عدم توجه به سرویس های دوره ای گیربكس
بعد از هر ۵۰ هزار كیلومتر یا گذشت ۲۴ ماه از سرویس قبلی بهتر است سطح روغن گیربكس چك شود. در صورتیكه روغن به میزان ایده آل نباشد اجزا و متعلقات داخلی گیربكس اتوماتیك در زمان استفاده به دمای بسیار بالایی می رسند احتمال وارد شدن لطمه جدی به مكانیزم آنها وجود دارد. 2121


منبع:

1398/05/01
17:48:30
5.0 / 5
5369
تگهای خبر: سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته