خودروی خورشیدی هیوندای

خودروی خورشیدی هیوندای هیوندای اولین خودروی خود با سقف خورشیدی را ارائه كرد. درهمین راستا پنل های خورشیدی روی سقف سوناتا هیبرید جدید نصب شده اند كه قادر به تامین ۶۰ درصد شارژ روزانه باتری خودرو هستند.


به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، هیوندای اولین خودروی خود با سقف خورشیدی را معرفی نمود. این پنل های خورشیدی بخشی از سیستم شارژ خودرو به حساب می آیند. انتظار می رود كه پنل های خورشیدی كه در سقف جدید سوناتا هیبرید نصب می شوند حداكثر ۶۰ درصد از شارژ باتری خودرو را در روز تامین كنند. با انرژی تامین شده از پنل های خورشیدی همینطور كارشناسان تخمین می زنند خودرو با كمك انرژی تولید شده می تواند سالانه هزار كیلومتر طی نماید.
این پنل های خورشیدی نیمه شفاف هستند و در نمایشگاه SEMA ۲۰۱۸ بعنوان یك طرح اولیه جدید معرفی گشتند. این شركت خودروسازی تصمیم دارد طی چند سال آینده پنل های خورشیدی را به چند مدل فعلی اضافه كند و Sonata Hybrid اولین خودروی هیوندای است كه به آنها مجهز می شود. به قول شركت این فناوری باید تكامل یابد تا روی سطوح دیگر خودرو هم نصب شود. این سیستم شامل نصب پنل های خورشیدی سیلیكونی روی سقف خودرو است كه قابلیت جمع آوری انرژی خورشید را هنگام رانندگی وسیله نقلیه یا پارك آن دارند. به قول این خودروساز، اگر خودروی مجهز به پنل های خورشیدی به مدت ۶ ساعت در خارج از خانه بماند، پنل های خورشیدی می توانند انرژی كافی برای پر كردن ۳۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت شارژ باتری سوناتا هیبرید را تامین كنند. به معنای پنل های خورشیدی به تامین انرژی حركتی سوناتا هیبرید كمك می نماید اما تنها منبع قدرت آن نیست. سوناتا هیبرید جدید با سقف خورشیدی در كره عرضه شده و بزودی در آمریكای شمالی هم عرضه می شود.
 

1398/05/15
14:57:38
5.0 / 5
5225
تگهای خبر: باتری , تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته