رئیس دانشگاه آزاد خبر داد:

تایید بذرهای تولید شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد

تایید بذرهای تولید شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد به گزارش مداربسته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه پژوهشگران دانشگاه آزاد توانستند بذرهایی را به تولید برسانند كه مورد تایید وزارت جهاد كشاورزی است.به گزارش مداربسته به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، دكتر محمدمهدی طهرانچی، در مراسم انعقاد تفاهم نامه پشتیبانی از توسعه فناوری بذر میان صندوق نوآوری و شكوفایی، دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: در شرایط تحریم فعلی كه دشمن جنگ اقتصادی را آغاز كرده، انعقاد چنین تفاهم نامه هایی می تواند بسیار مهم و موثر باشد.
وی افزود: در زمینه ارتباط میان صنعت و دانشگاه اقداماتی با نمادهای غربی صورت گرفته است، اما در طول ۴۰ سال نتیجه درخور توجهی دریافت نكرده ایم. ما ملتی با بازارهای تاریخی هستیم به شكلی كه هر شهری زیست بوم خاص خودرا دارد، از همین رو دانشگاه آزاد تلاش دارد تا با شناخت این شرایط و با كمك فناوری و نوآوری، با بومی سازی نیازهای جامعه، آنها را برطرف سازد.
طهرانچی اشاره كرد: در همین راستا پژوهشگران دانشگاه آزاد طی هفت سال قبل در واحد خراسان تحقیقات گسترده ای را در زمینه تولید بذر مورد نیاز كشور آغاز نموده اند؛ چونكه دشمن می خواهد نه تنها ما را در زمینه هسته ای، فضایی و تجهیزات پزشكی وابسته كند، بلكه حوزه فناوری بذر ما را نیز مورد هدف قرار داده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه كرد: هم اكنون بیشتر بذرهای مورد نیاز كشور از خارج وارد می شود، بر همین مبنا به دنبال كارآمدسازی جریان علم و فناوری در دانشگاه هستیم. خوشبختانه در این زمینه ادبیات نوینی در صندوق نوآوری و شكوفایی حاكم شده و از یك سال قبل اتفاقات نویی در این زیست بوم شكل گرفته است. علاوه بر این حمایت سازمان اوقاف برای توسعه فناوری بذر تولید شده بسیار موثر بود و امیدواریم ثمرات آنرا در سال های آینده مشاهده نماییم.
وی، دانشگاه آزاد اسلامی را آماده تولید دانش و فناوری های مورد نیاز كشور دانست و اظهار داشت: خوشبختانه وزارت جهاد كشاورزی بذرهای تولید شده در این پروژه را تایید كرده است. علاوه بر این، بذرهای تولید شده توانسته است استقبال ۸۵ درصدی كشاورزان را نیز به همراه داشته باشد.


منبع:

1398/06/12
19:19:02
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , صندوق , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته