سورنا ستاری:

توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش دفاعی كشور

توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش دفاعی كشور به گزارش مداربسته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: مقرر است در حوزه دفاعی، استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان فعالیت هایی در چهار حوزه انجام دهند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در «مراسم آئین تبادل تفاهمنامه همكاری میان معاونت علمی و فناوری و وزارت دفاع» كه در محل این معاونت برگزار شد، تصریح كرد: ما موفق شدیم تفاهمنامه ای با وزارت دفاع در چهار حوزه هوایی، فضایی، زیستی و علوم شناختی منعقد نماییم.
وی با اشاره به اینكه معاونت علمی از سال های قبل به واسطه ستادهای توسعه فناوری و شركت های دانش بنیان، با وزارت دفاع همكاری داشته است، اظهار داشت: حركت خوبی كه در وزارت دفاع مورد پیگیری قرار می گیرد، این است كه كمتر وارد مرحله تولید می شود؛ چونكه نوآوری از دل بخش خصوصی شكوفا می شود و اگر بخواهیم نوآوری داشته باشیم، باید این مبادرت به واسطه بخش خصوصی توسعه یابد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه وزارت دفاع همواره پیشتاز در مساله استفاده از فناوری و نوآوری بوده است، اضافه كرد: خیلی از شركت های دانش بنیان مدیون حوزه دفاع هستند چونكه حوزه دفاع به واسطه وزارت دفاع تقویت شده و نتیجه آن، سرریز تكنولوژی در حوزه دفاعی بوده است.
ستاری تاكید كرد: حوزه دفاعی زمینه ایجاد شركت هایی بر پایه فناوری و نوآوری با هدف توسعه دفاعی دارد؛ ازاین رو این تفاهمنامه با هدف ایجاد الگوهای جدید برای توسعه همكاری ها منعقد شده است.
به گفته وی، این تفاهمنامه بر اساس این است كه بدانیم به چه شكلی از قابلیت های شركت های دانش بنیان بهره ببریم. اساسا ما شاهد ایجاد حركت نوآوری در حوزه دفاعی به واسطه شركت های دانش بنیان و استارت آپی هستیم.
وی با اشاره به اینكه مقرر است یك مركز نوآوری در حوزه دفاعی ایجاد شود، اضافه كرد: پیشبینی می نماییم كه در حوزه های مختلف دفاعی، اتفاقات خوبی به واسطه شركت های دانش بنیان رخ دهد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر اینكه بیوتكنولوژی، سلول های بنیادی، علوم شناختی و هوافضا، می تواند در حوزه دفاعی استفاده شود، اظهار داشت: امیدواریم اتفاقات خوبی بَعد از این تفاهمنامه رخ دهد؛ در این راستا لازم است كمك جدی به ایجاد شركت های دانش بنیان در این عرصه شود.
ستاری خاطرنشان كرد: كار معاونت علمی، توسعه فناوری است و در حوزه های نمونه سازی، سرمایه گذاری و پوشش ریسك شركت ها فعالیت می كند.
وی با اشاره به اینكه به واسطه این تفاهمنامه، بازار در دست وزارت دفاع است، اظهار داشت: با نظارت بخش دفاعی فعالیت كاراولی ها در حوزه دفاعی شكل می گیرد؛ بدین واسطه فناوری وارد بخش دفاع می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاكید كرد: در جهت اجرای این تفاهمنامه، بخشی از وظایف بر عهده ما و بخشی دیگر در زمینه توسعه محصول، بر عهده وزارت دفاع است.
ستاری تصریح كرد: این حوزه كاملاً تحریم است ازاین رو باید به سرمایه های داخلی اكتفا كنیم؛ به این ترتیب، شركت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه دفاعی توسعه می یابند.
به گزارش مداربسته به نقل از مهر، ظهر امروز تفاهمنامه ای با چهار اولویت هوایی، فضایی، زیستی، علوم شناختی بین سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و امیر حاتمی وزیر دفاع در محل معاونت علمی با هدف توسعه الگوهای جدید برای همكاری ها منعقد شد. این تفاهمنامه سه ساله بوده كه با موافقت طرفین، قابل تمدید و تقویت است.


منبع:

1398/06/23
21:52:14
5.0 / 5
4514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته