تولید باتری های پرنده برای شارژ پهپادهای در حال حركت

تولید باتری های پرنده برای شارژ پهپادهای در حال حركت به گزارش مداربسته با اینكه پهپادها مزیت های زیادی دارند، اما یكی از نقاط ضعف آنها شارژ پایین باتری هایشان است كه با تولید باتری های پرنده این مشكل هم تاحدی برطرف شده است.به گزارش مداربسته به نقل از نیواطلس، پهپادها در بهترین حالت تنها برای مدت سی دقیقه قابل استفاده و پرواز هستند، اما محققان دانشگاه بركلی نوعی سیستم پرنده ابداع نموده اند كه می تواند پهپادها را در حین پرواز شارژ كند.
سیستم مورد اشاره كه جهت استفاده پهپادهای كوچك طراحی شده مبتنی بر نصب نوعی صفحه سیاه بزرگ در بالای پهپاد اصلی برای فرود باتری پرنده و شارژ آن است. باتری پرنده در زمان كاهش شدید شارژ پهپاد بر روی آن می نشیند و برقراری تماس میان صفحات و اتصالات مسی آن و صفحه سیاه بزرگ رسانای پهپاد اصلی انتقال انرژی به آنرا ممكن می كند.
در نهایت و بعد از تخلیه كامل شارژ باتری، سیستم حامل آن باردیگر به پرواز درمی آید. در جریان استفاده آزمایشی از این باتری پرنده، مدت زمان پرواز پهپاد از ۱۲ دقیقه عادی و استاندارد به ۵۷ دقیقه افزایش پیدا كرد. انتظار می رود در آینده از این تكنولوژی برای انجام مأموریت های تحقیقاتی طولانی مدت، امداد و نجات و غیره استفاده گردد.

1398/07/10
16:20:31
5.0 / 5
4888
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته