سورنا ستاری:

ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود

ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود به گزارش مداربسته معاون علمی و فناوری با تاكید بر تجاری سازی ربات های اجتماعی ساخته دست محققان كشور اظهار داشت: مقرر است یك ربات اجتماعی دیگر به مناسبت هفته پژوهش به مرحله رونمایی برسد.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، دكتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از نسل چهارم ربات انسان نمای سورنا اظهار داشت: حضور من بیشتر در این مراسم جهت تشكر از اعضای این تیم است.
وی با اشاره به اینكه اصولا پروژه های این چنینی حالت سمبلیك و خط شكنی دارند، اظهار داشت: برای ساخت چنین ربات هایی از دانش ICT و هوش مصنوعی استفاده می شود.
ستاری با تاكید بر اینكه هوش مصنوعی آینده دنیاست، اظهار داشت: ما باید به این حوزه توجه بیشتری داشته باشیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره كرد: شركت های دیگری هم اكنون توانسته اند در حوزه ساخت ربات گام بردارند و ربات های اجتماعی تولید كنند؛ پایه این ربات های اجتماعی هوش مصنوعی است.
وی با بیان خبری در زمینه رونمایی از یك ربات اجتماعی دیگر اظهار داشت: مقرر است به مناسبت هفته پژوهش در نمایشگاه بین المللی ۲۶ آذر یك ربات اجتماعی دیگر كه ساخته دست محققان كشور است رونمایی شود.
ستاری اشاره كرد: لازم است چنین پروژه هایی آنقدر توسعه یابند كه به مرحله تجاری سازی برسند.
وی با اشاره به نسل اول ربات سورنا كه در سالهای گذشته رونمایی گردید، اظهار داشت: حالا از این ربات در مدارس و پژوهش سراها استفاده می شود.
ستاری اشاره كرد: پروژه های خوبی در ساخت ربات های اجتماعی در آینده توسط محققان اجرا می گردد.
وی درانتها اشاره كرد: در دسترس قرار گرفتن چنین ربات هایی می تواند خیلی به مردم كمك نماید. بدین جهت باید همواره درصدد تجاری سازی آنها باشیم.
به گزارش مداربسته به نقل از مهر، در این مراسم حناچی شهردار تهران حضور داشت همینطور شناسنامه ربات انسان نمای سورنا ۴ توسط معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهردار تهران، رئیس دانشكده مكانیك دانشگاه تهران و مجری طرح به امضا رسید.

1398/09/24
12:14:59
5.0 / 5
4502
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , ربات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته